Aktualności

Nowa Toyota Supra z klasyczną linią nadwozia w zaśnieżonej Szwecjii


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-01-27 | Komentarzy:
Ostatnia prosta przed wielkim debiutem nowej Toyoty Supry i jej przyrodniego brata - BMW Z5. Najnowsze zdjęcia ze śnieżnej Szwecji ujawniają nieco więcej szczegółów nadwozia długo oczekiwanego następcy klasyka. Dobra wiadomość jest taka, że linia nadwozia japońskiego coupe będzie nawiązywała do Supry mk4. Tyczy się to także stylistyki tylnych świateł, która podtrzymuje klasykę gatunku sprzed dwóch dekad. 

W dalszym ciągu pod wielkim znakiem zapytania jest zastosowana jednostka napędowa. Na obecnym etapie rozwoju projektu mówi się o 2-litrowm R4 turbo lub nowej jednostce BMW, czyli 3-litrowym R6 B58. Producent podobno nie wyklucza wariantu hybrydowego. Z mocą w przedziale 400-500 KM byłaby to najmocniejsza odmiana modelu, jaką przewidziano w ofercie.

2018_toyota_supra_pre_production_prototype_shows_its_coca_cola_bottle_shape_4.jpg


W ostatnim czasie Toyota połączyła siły z firmą Gazoo Racing, tworząc tym samym nowy departament zajmujący się tworzeniem wyłącznie sportowych samochodów, analogiczny do AMG, czy BMW M. Nie wyklucza się, że nowa Supra będzie jednym z pierwszych modeli, która zostanie włączona do oferty Gazoo Racing. Pod uwagę bierze się również nową Yaris WRC. Nazwa samochodu nie jest jeszcze przesądzona - być może będzie to Gazoo Supra lub Toyota Supra Gazoo. 

2018_toyota_supra_pre_production_prototype_shows_its_coca_cola_bottle_shape_9__1_.jpg

Nowa Supra ma być produkowana w austriackiej fabryce Magna Steyr. Roczna produkcja może wynieść nawet 60 000 egzemplarzy. Premiera modelu nastąpi najprawdopodobniej w trzecim kwartale tego roku. 


Oceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.62901401519775 s