Aktualności

Nowe BMW M2 Competition z fabryki wygląda niczym projekt AC Schnitzer czy Manhart


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-07-13 | Komentarzy:

Ekstremalne i bezkompromisowe M2 jeszcze dobrze nie rozruszało się na naszych drogach, a już pojawiają się kolejne nowości w temacie tego modelu.

BMW zafundowało najnowszemu M2 Competition pakiet, który transformuje go w projekt rodem z warsztatu jednego z niemieckich tunerów. Model zaprezentowany podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood został doposażony w opcje z serii M Performance, dzięki czemu auto prezentuje się jeszcze bardziej agresywnie, a do tego jest lżejsze o 60 kilogramów.

P90312237_lowRes_bmw_m2_with_m_perfor.jpg

Obniżenie masy nie wzięło się znikąd. Inżynierowie BMW opracowali szereg rozwiązań, które obniżają masę M2, jednocześnie zwiększając sportowe właściwości jezdne eMki. Jedną z propozycji jest zestaw doposażeniowy zawieszenia M Performance, dostępny w ofercie oryginalnych akcesoriów BMW.

P90302934_lowRes_bmw_m2_coupe_competi.jpg

Zawieszenie na sprężynach śrubowych można obniżyć nawet o 20 milimetrów, a zaawansowana technologia amortyzacji umożliwia niezależną regulację stopnia ściskania (12 opcji ustawień) i odbicia (16 opcji ustawień). W ofercie części BMW M Performance dostępne są także lekkie, kute obręcze kół (o 3,2 kg lżejsze niż oryginalne) oraz większe hamulce zapewniające błyskawiczne reagowanie układu hamulcowego.

P90312243_lowRes_bmw_m2_with_m_perfor.jpg

Kolejne kilogramy odeszły poprzez zastosowanie większej ilości włókna węglowego przy budowie nadwozia tj. nowa maska lżejsza o 9 kg, carbonowy dach lżejszy o 5 kg, czy pokrywa bagażnika lżejsza o kolejne 6 kg. Dalsze obniżenie masy osiągnięto, montując w samochodzie karbonowy panel przedni boczny M Performance (lewy i prawy) z wbudowanymi wylotami powietrza, wykonany z karbonu o widocznych włóknach. Całość dopełni tytanowy układ wydechowy z klapami z końcówkami z carbonu, którego masa jest mniejsza o 8 kg (-32%) względem seryjnego komponentu. Większość z wymienionych opcji będzie dostępne w naszej ofercie od listopada 2018 roku.

P90312226_lowRes_bmw_m2_with_m_perfor.jpg

Jeśli chodzi o wnętrze, jedno określenie jest adekwatne do nowego wystroju - festiwal alcantary redukujący masę o 13 kilogramów.

M2 Competition z pełnym pakietem M Performance to póki, co koncept, chociaż rychło pokaże się także w europejskich salonach. Jesteśmy pewni, że nie będzie to najtańsza opcja w konfiguratorze.Oceń...Ocena: 4/5 (4 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.52076101303101 s