Aktualności

Nowe modele Audi RS


Autor: Jan Kotowski | Dodano: 2013-04-12 | Komentarzy:

Tego roku wypada 30-sta rocznica istnienia spółki Quattro GmbH, bezpośrednio związanej z Audi. Z tej właśnie okazji, ukażą się cztery wyczynowe odmiany aut ze znaczkiem RS. Samochodami, które z pewnością poruszą nasze uszy, oczy i serca będą RS6 Avant,RS7 Sportback, RS5 Cabriolet oraz RS Q3. Zaskoczyło was tempo w jakim Audi bombarduje nas nowościami? Zobaczcie co na ten temat powiedzieli oficjele tej firmy:

„W przeszłości odmiany RS prezentowane były w drugiej połowie cyklu produkcyjnego poszczególnych model. Ale teraz skróciliśmy czas rozwojowy produkcji, dlatego możemy zaprezentować je (gamę RS) bliżej głównej premiery” powiedział Axel Strobek, członek zarządu Audi. Oznacza to, że w przyszłości będziemy mogli podziwiać najmocniejsze wersje seryjne nie później niż dwa i pół roku od rozpoczęcia produkcji bazowego modelu. W przeszłości konsumenci musieli czekać na nie aż pięć lat. Kto skrywa takie samochody przez pięć lat?” uzupełnił Stephan Reil, szef departamentu rozwoju spółki Quattro GmbH.

q3_rs.jpg

Nie wiemy kto, ale wiemy że najbardziej interesujące nas fakty, to nowe jednostki napędowe RS’ek. W Q3 RS z pewnością zagości znana już 2.5 litrowa turbodoładowana jednostka benzynowa o bezpośrednim wtrysku paliwa, montowana wcześniej w Audi TT RS.

audiRS01.jpg

Odmianę RS7 napędzać będzie widlasta ósemka o pojemności 4 litrów, 560 KM mocy i 700Nm momentu obrotowego. Nie wiemy jak prędkie będzie najszybsze Q3, natomiast RS7, będzie mogło pochwalić się 3.9s w sprincie do 100km/h i prędkością maksymalna równą 305km/h (po zdjęciu zwyczajowego elektronicznego „kagańca”). Identyczną jednostką będzie dysponowało także nowe RS6 , którego osiągi będą kształtować się na podobnym poziomie.

2013_audi_rs5_cabriolet_19.jpg

RS 5 Cabrio, również nas nie zaskoczy… zapewniając osiągi na równie wyśrubowanym poziomie. Pod maską zagości wolnossący 4.2 litrowy motor V8 o bezpośrednim wtrysku i mocy 450KM. Mechaniczne kuce z Ingolstadt, będą w stanie katapultować nowe Cabrio w 4.5s do 100km/h. Zaś jego kierowca, będzie mógł zamknąć dach nad swą głową w niecałe 20s.

O pozostałych detalach stanowiących jakość  i styl nowych RS’ek z pewnością dowiecie się w niedługim czasie, śledząc nasz portal.


Zobacz także:

Fiat 500 z silnikiem od Lambo V12...............Zdjęcia do Need for Speed rozpoczęte.................. Elanor z 60 sekund na sprzedaż.......

fi_maly.jpg need_maly.jpg el.jpg


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi


Q3 rs | RS7 | RS6 | RS5


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54641008377075 s