Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Odświeżone Audi A7 i S7 Sportback


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-05-26 | Komentarzy:

Audi A7 i S7 Sportback przeszły kurację odmładzającą. Przeprowadzony lifting należy nazwać raczej kosmetycznymi zmianami, niż stylistyczną rewolucją, ale zadbano także o nowe jednostki napędowe i zmodernizowaną skrzynię biegów.

Model A7 to bardzo udana konstrukcja, o czym mogliśmy się przekonać w czasie testu (zobacz test klik). Audi stwierdziło  jednak, że nadszedł już czas na facelifting. Jeśli chodzi o zmiany w wyglądzie zewnętrznym, to z przodu pojawiły się nowe reflektory Audi Matrix LED, optymalnie oświetlające drogę bez oślepiania innych uczestników ruchu drogowego, a także wyposażone w kierunkowskazy ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania. Modernizacji doczekały się także tylne lampy LED. Ponadto przemodelowano delikatnie obydwa zderzaki oraz końcówki układu wydechowego. Wnętrze wzbogacono o nowe materiały i kolory, aby indywidualizacja samochodu była na jeszcze wyższym poziomie. Nie zapomniano także o ulepszeniu systemu MMI.

audi_a7_facelift_3.jpg

Nowe Audi A7 Sportback oferowane będzie z pięcioma jednostkami napędowymi - dwoma benzynowymi i trzema wysokoprężnymi. Zakres ich mocy sięgał będzie od 218 KM do 333 KM. W S7 Sportback montowany będzie topowy silnik Audi, 4-litrowa jednostka V8 TFSI o mocy 450 KM. Wykorzystywała ona będzie innowacyjną technikę COD (Cylinder On Demand), która przy niższych obciążeniach dezaktywowała będzie wybrane cylindry.

audi_a7_facelift_22.jpg

Najmocniejsza, trzylitrowa jednostka TDI współpracowała będzie z ośmiostopniową skrzynią biegów Tiptronic, a wszystkie pozostałe silniki z siedmiostopniową przekładnią S tronic. Warianty z napędem tylko na przednią oś wyposażone będą w zupełnie nową przekładnię z podwójnym sprzęgłem, która zastąpił skrzynię Multitronic. W najmocniejszych wariantach stały napęd na cztery koła Quattro będzie można uzupełnić o sportowy mechanizm różnicowy, w aktywny sposób przekazujący moment obrotowy na koła osi tylnej.

audi_a7_facelift_19.jpg

W Niemczech ceny nowego Audi A7 Sportback będą startować od 51 300 euro, a S7 od 82 300 euro.Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.040816783905 s