Aktualności

Oficjalna prezentacja Nowej Warszawy


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-08-30 | Komentarzy:

W dniu wczorajszym, 29 sierpnia 2014 roku, odbyła się oficjalna prezentacja gotowego modelu Nowej Warszawy. Makieta w skali 1:1 wykonana została z włókna szklanego, wyposażono ją w stylistyczne detale oraz 22-calowe felgi. Do 17 września będzie do obejrzenia we wrocławskim Sky Tower.

Projekt swoim retrodesignem nawiązuje do Warszawy 223 - legendy polskiej motoryzacji sprzed lat. Konstrukcja będzie jednak wykorzystywała nowoczesne rozwiązania techniczne. Nadwozie samochodu będzie wykonane ręcznie z użyciem lekkich materiałów - kevlaru i włókna węglowego. Klasyczna bryła wzbogacona zostanie o elementy wyprodukowane przy pomocy drukarki 3D oraz reflektory LED. Do budowy wnętrza z kolei użyte zostaną najwyższej klasy materiały.

new_warsaw_wroclaw_1.jpg

Pod maskę trafi 5-litrowa jednostka V10 pochodząca z BMW M5 E60. Jej moc podniesiona zostanie do około 600 KM. Konstruktorzy zapewniają, że masa własna samochodu nie przekroczy 2000 kg, więc należy spodziewać się bardzo dobrych osiągów.

new_warsaw_wroclaw_6.jpg

Na obecną chwilę model prototypowy został wykonany w około 70 procentach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to testy drogowe auta rozpoczną się za około pół roku. Projekt budzi zainteresowanie. Twórcy pojazdu informują, że pojawiły się już pierwsze zamówienia - nie tylko z Polski, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Japonii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

new_warsaw_wroclaw_7.JPG

Zespół projektantów i konstruktorów modelu tworzą Michał Koziołek, Michał Puchalski, Adam Mally, Łukasz Myszyński, Dawid Ozga, Jacek Śniadecki, Jacek Bodziony i Zbigniew Żelazny. Więcej na temat Nowej Warszawy możecie dowiedzieć się na stronie newwarsaw.com oraz na facebookowym profilu New Warsaw.Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 4.5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21408
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 143

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.34002208709717 s