Aktualności

One-Off Koenigsegg Agera RS Gryphon pokryty 24 karatowym złotem


Autor: Jey Wild | Dodano: 2017-03-02 | Komentarzy:

Taka firma jak Koenigsegg podchodzi do swoich klientów bardzo indywidualnie i oferuje im możliwość dowolnej personalizacji ich samochodów. Agera RS Gryphon wzięła swoja nazwę od mitycznego zwierzęcia z ciałem i tylnymi łapami lwa oraz głową i skrzydłami orła. Gryf został stworzony na bazie Agery RS, w której zamontowano opcjonalny silnik 1MW o mocy 1360 KM. Samochód ma więc bardzo zbliżone parametry do modelu One:1, którego moc i masa było sobie równe. W tym przypadku masa jest nieco wyższa, ale naprawdę niewiele i wynosi 1395 kg.

KoenigseggAgeraRSGeneva2017_1.jpg

Samochód nie został pomalowany, więc oglądacie czyste włókno węglowe, które zostało przyozdobione prawdziwym 24 karatowym złotym. Mamy więc sporo świecących akcentów z zewnątrz i w środku. Podobnie zarówno na zewnątrz jak i w środku zobaczycie logo Gryphon. Auto zostało zamówione ze zdejmowanym twardym dachem z włókna węglowego, który można schować z przodu pod maską. 

KoenigseggAgeraRSGeneva2017_4.jpg

Agera RS Gryphon została stworzona dla anonimowego klienta ze stanów zjednoczonych.  Samochód zostanie dostarczony w pełnej specyfikacji umożliwiającej poruszanie się po drogach w USA. Model ten zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, które rozpoczynają się 7 marca. Producent nie pochwalił się ceną, na pewno jest ona kosmicznie wysoka.

KoenigseggAgeraRSGeneva2017_3.jpgOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.51712107658386 s