Aktualności

Peugeot RCZ View Top Concept


Autor: Piotr Sieniawski | Dodano: 2013-03-04 | Komentarzy:

Austriacka Magna-Steyr od lat okopuje się na pozycji kooperanta. Produkując Peugeota RCZ miała dość czasu, aby opracować elektrycznie odsuwany, szklano-materiałowy dach, określany jako View Top Concept.


Składający się z siedmiu tafli szkła spojonych wodoodporną tkaniną, View Top w dwanaście sekund – za pomocą elektrycznych silniczków – spełznie po czarnych łukach dachowych, udostępniając tylu promieni słonecznych, ilu tylko zapragniemy. Dość nieskomplikowana konstrukcja w żadnym stopniu nie wpływa na sztywność pojazdu, dlatego nie musimy zaprzątać głowy dodatkowymi wzmocnieniami, a w konsekwencji – wzrostem masy. Mimo niezaprzeczalnego atutu w postaci podróży „kabrioletem” w nadwoziu coupe, pewien element odszedł w zapomnienie. W View Top Concept nie uświadczymy już nietypowo ukształtowanego „bąbelkowego” przykrycia tylnej części nadwozia. A jeśli tak się sprawy mają, to w konsekwencji można by usunąć drugą parę foteli, ponieważ nikt – nawet najniższy wzrostem – nie zaryzykuje choć krótkiej przejażdżki.

Peugeot_RCZ_View_Top_3_3__730.jpg

Wideo:

[Źródło: Carscoop.blogspot.com]  [Wideo: WhatCar / YouTube.com] 


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także


» BMW E30 M3 Frankenstein z 5,7 l V10 na sprzedaż

» Alko-laser sprawdzi trzeźwość na odległość

» Mercedesy od Misha Design

» Savage Rivale Roadyacht GTS

» Huayra "rozbita" przez Cristiano Ronaldo w nowej reklamie Nike

.pl/aktualnosci/n,pozar-samochodu-zakonczyl-zmagania-zalogi-malysz-marton-w-rajdzie-dakar">» Pożar samochodu zakończył zmagania załogi Małysz-Marton w Rajdzie DakarKomentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21488
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 183

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.2604539394379 s