Aktualności

Piekielny maluch ze stajni Abartha


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-06-05 | Komentarzy:

Fiat 500 jest do bólu kobiecym autkiem, którego głównym zadaniem jest dobrze wyglądać w centrum miasta, i dzielnie radzić sobie z parkingami pod galeriami handlowymi. Abarth postanowił zerwać z tym wizerunkiem w wyjątkowo bezkompromisowy sposób.

Abarth 695 Biposto to w dużym uproszczeniu mały świr na kołach. Nie da się inaczej określić pociesznego na co dzień nadwozia doposażonego w takie elementy jak obręcze OZ o średnicy 18", pod którymi dumnie prężą się czterotłoczkowe zaciski Brembo.

500_1.jpg

Lusterka obłożone carbonem nie są niczym szczególnym, zwłaszcza w zestawieniu z szybami wykonanymi z tworzywa, umocowanymi na stałe. Jedyny kontakt z kabiny jest możliwy przez uchylne lufciki rodem z torów wyścigowych. W środku na kierowcę i tylko jednego pasażera czekają sztywne kubły i szelkowe pasy Sabelt.

500_2.jpg

Każdy z tych elementów jest tu jak najbardziej na miejscu, musząc sprostać zestawieniu jedynie 995 kg masy własnej z aż 190 KM mocy. Jednak tym co najbardziej zaskakuje w tym aucie jest jego niesamowity dźwięk. Ta agresywna miejska pchła brzmi niczym patologiczny gimnazjalista po mocno zakrapianym "melanżu".Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54502511024475 s