Aktualności

Pierwsza produkcyjna Acura NSX sprzedana na aukcji za 1,2 mln dolarów


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2016-01-31 | Komentarzy:

Pierwszy wyprodukowany egzemplarz nowej Acury NSX był niedawno przedmiotem aukcji charytatywnej, która odbyła się w miejscowości Scottsdale w Arizonie. Druga generacja legendarnego modelu NSX wytwarzana jest w Performance Manufacturing Center w Ohio, a właśnie sprzedany egzemplarz był pierwszym, który zjechał z linii montażowej.

Następca sportowego Japończyka był wyczekiwany od wielu lat, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że samochód #001 został sprzedany za cenę znacznie wyższą, aniżeli wskazywałby na to cennik. Warto nadmienić również, że dochód z aukcji przekazany został fundacji zajmującej się leczeniem nowotworów mózgu u dzieci. Licytację zakończono kwotą 1,2 mln dolarów, a cena nowego samochodu, po doposażeniu go w takie opcje jak dach wykonany z włókna węglowego oraz hamulce ceramiczne, wynosić ma około 200 tysięcy dolarów.

acura_nsx_pierwsza_sztuka_2.jpg

acura_nsx_pierwsza_sztuka_1.jpg

Nabywcą nowoczesnej hybrydy, która łączy moce podwójnie turbodoładowanego silnika V6 oraz trzech jednostek elektrycznych, został Rick Hendrick. Jest on właścicielem zespołu Hendrick Motorsports w NASCAR i kolekcjonerem samochodów. Jego garaż wzbogaci się teraz o kolejne wyjątkowe auto, którego wartość kolekcjonerską poznamy za parę lat.Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54346609115601 s