Aktualności

Podwójne doładowanie Vipera - 1500 koni mocy!


Autor: Piotr Korycki | Dodano: 2013-11-02 | Komentarzy:

Viper to prawdziwa esencja amerykańskiej motoryzacji. Prosta konstrukcja, mocny silnik V10 o pojemności 8,4 litra oraz niesamowite osiągi zapewniają rewelacyjne wrażenia za kierownicą. W świecie, gdzie supersportowe maszyny są coraz częściej naładowane porcją najnowszej elektroniki, Viper to powiew tradycji, gdzie wszystko opierało się na mocnym silniku, doskonałych osiągach i przede wszystkim umiejętnościach kierowcy. Viper na pewno nie jest autem, którym może posługiwać się kierowca przyzwyczajony do dużo mniejszych mocy i całego systemu elektronicznych kagańców.

Mimo, że auto oferuje ponadprzeciętne osiągi, wiele firm tuningowych oferuje specjalne pakiety podnoszące moc. Jedną z nich jest RSI Racing Solutions.

Viper_1.jpg

Podstawową przeróbką jest zamontowanie dwóch turbosprężarek. Auto posiada również zmieniony układ paliwowy, wzmocnioną skrzynię biegów i szereg zmian dokonanych w układzie wtryskowym. Wzmocnieniu uległ również blok silnika. Amerykański tuner proponuje również do auta pakiet stylistyczny. Pakiet umożliwiający osiągnięcie 1500 koni mechanicznych Amerykanie wycenili na 89 950 dolarów, natomiast pakiet umożliwiający osiągnięcie 1100 koni kosztuje 44 950 dolarów.

Poniżej film, który pokazuje innego Vipera z twin turbo.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.68300199508667 s