Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Polak podejmie próbę pobicia rekordu w paleniu gumy na Harleyu


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-05-17 | Komentarzy:

Maciej Dop Bielicki ze StuntStory już w najbliższą sobotę podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa w paleniu gumy. Impreza zaplanowana na 20 maja odbędzie się w Rzeszowie przy największym salonie marki Harley-Davidson w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Dotychczasowy rekord został ustanowiony rok temu w Stanach Zjednoczonych i wynosi nieco ponad 2 mile (ok. 3,6 km). Trasa do przejechania Rzeszowie jest zaplanowana na trzy mile, czyli ok. 5 km. Z dotychczasowym rekordem zmierzy się pochodzący z Płocka Maciej „DOP” Bielicki, legenda polskiego stuntu, czyli akrobatycznej jazdy na motocyklu, i jedyny w kraju stunter wykonującym tricki na Harleyu. Próba ustanowienia nowego rekordu zostanie podjęta na najnowszym modelu Harley-Davidson Street Rod, którego premiera odbyła się w marcu 2017 roku.

1.jpg

Maciek - twórca i główny bohater projektu Stunt Story - na próbach ten rekord już pobił. Teraz chcemy, żeby zrobił to oficjalnie, przed naszym salonem w Rzeszowie, a jego wynik został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa – zapowiada Stanisław Myszkowski, szef GOC Harley-Davidson.

2.jpg

Wyczyn, którego zamierza dokonać Maciej „DOP” wymaga ogromnych umiejętności. „Po 300 metrach jazdy z paleniem gumy blokują się hamulce, płyn się gotuje i nie można ich już puścić” – opisuje Stanisław Myszkowski. „Przez cały czas przejazdu, czyli ok. 10 minut, trzeba cały czas zaciskać hamulec ręką, przenieść cały ciężar ciała na przód motocykla, aby jak najbardziej odciążyć tylne koło, i jednocześnie kontrolować maszynę stale paląc gumę. Jeśli ten proces zostanie choć na moment przerwany, rekord nie zostanie uznany. W takiej sytuacji trzeba zmienić klocki hamulcowe, opony i zaczynać od nowa. Kierowca też musi odpocząć, ponieważ tego typu panowanie nad motocyklem wymaga sporej siły. Stunter z jednej strony doprowadza do krytycznych przeciążeń na maszynie, z drugiej dzięki temu driftuje tam, gdzie chce, co razem daje niesamowity efekt i ekscytujące widowisko” - kończy Myszkowski.

Komisja będzie weryfikować zapisy z kamer zwykłych i takich z termowizja, żeby się upewnić, żeby nie było przerwy w obracaniu się koła.  

Szczegóły i harmonogram imprezy znajdziecie tutaj na stronie wydarzenia:


Zobacz takżeOceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.9739990234375 s