Aktualności

Popisowy Twizy Renault Sport F1


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2013-05-03 | Komentarzy:

Jak z miejskiego auta o napędzie elektrycznym zrobić coś na kształt bolidu F1? Dla inżynierów z Renault Sport nie ma zadań niemożliwych. Stworzyli pojazd, który swoim wyglądem przypomina auto z pozaziemskiej serii wyścigowej.

twizy_renault_sport_f1_4.jpg

To pewne, że koncepcyjny Twizy w szatach Formuły 1 to jednorazowy i popisowy numer sportowej dywizji Renault. Powstał on, aby uatrakcyjniać salony samochodowe oraz motoryzacyjne eventy sportowe. Seryjny Twizy waży zaledwie około 500 kg i napędza go 17-konny silniczek elektryczny. Jego wyścigowa odmiana zyskała dodatkowo system KERS, dzięki któremu, za pomocą przycisku na kierownicy, prowadzący może aktywować 80-konny "dopalacz". Z ekstra mocy kierowca może cieszyć się nieprzerwanie przez 13 sekund. Prędkość maksymalna to... 110 km/h.

twizy_renault_sport_f1_1.jpg

Konstrukcja samochodu daje wrażenie przemieszczania się bolidem Formuły 1. Z przodu zamontowano duży spoiler, z tyłu natomiast jeszcze większe skrzydło, a także dyfuzor. Seryjne kółeczka zastąpiono kołami z centralną nakrętką i oponami typu slick. Kierownica przeszczepiona została wprost z F1. Gdy patrzy się na to małe autko, to po prostu chce się go poprowadzić - pomimo, że napędza je elektryczny motorek.

[Foto: Renault Sport]


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.59722089767456 s