Aktualności

Porsche 911 Carrera S Exclusive Program


Autor: Piotr Sieniawski | Dodano: 2012-06-22 | Komentarzy:

W kilka miesięcy po prezentacji 911 991, Porsche ogłasza powstanie naprawdę poważnego zestawu dodatków, obejmującego nie tylko zmiany z zewnątrz, ale także w silniku.


Łączący się z każdym egzemplarzem Carrery S, Exclusive Program obejmuje lekko przemodelowany zderzak z powiększonymi wlotami powietrza oraz odmiennym spojlerem. Po raz pierwszy w „pakiecie dla ludu” oferowany jest także „kaczy kuper”, montowany w miejscu seryjnego spojlera. Obecność PowerKita sygnalizuje zaś pokrywa w kolorze tytanu.

714_730.jpg

Równie ważna okazuje się ingerencja w 3.8-litrową jednostkę napędową. Zaopatrzony między innymi w nowy sterownik silnika ECU, głowice cylindrów, wałki rozrządu jak również sportowy układ wydechowy o regulowanej sile głosu, motor produkuje 430 KM mocy. Dzięki temu wystarczą dokładnie cztery sekundy, aby wóz przyspieszył do pierwszej setki (z automatyczną skrzynią PDK w trybie Sport Plus). Podobne połączenie owocuje prędkością maksymalną na poziomie 306 km/h. Siedmiobiegowa, manualna przekładnia dokłada do tej wartości kolejne 2 km/h.

[Źródło: Porsche] 


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 18

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

5.248300075531 s