Aktualności

Porsche 911 na strzelnicy


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-06-25 | Komentarzy:

Poważna awaria silnika w Porsche 911 wcale nie musi oznaczać, że auto z powodu nieopłacalnej naprawy staje się bezużyteczne. Pewien mieszkaniec Stanów Zjednoczonych wymyślił świetne zastosowanie dla niemieckiego coupe bez serca. Jakie?

Historia tego Porsche 911 zaczyna się w momencie, w którym zakupił je pewien Amerykanin. Zdecydował się na niemieckie coupe ponieważ liczył na dobre prowadzenie i wzorową bezawaryjność. O ile przyjemność z jazdy była pełna, o tyle temat niezawodności lepiej ominąć. Gdy ostatecznie autu przydarzyła się poważna awaria jednostki napędowej i układu chłodzenia, właściciel postanowił odpuścić sobie naprawę. Nie jest to dziwne zwłaszcza, że została ona wyceniona na około 20 tysięcy dolarów.

Ponieważ Amerykanin został z autem nienadającym się do jazdy, musiał pomyśleć co z nim zrobić. Nie chciał oddać Porsche na złom, więc przekazał je pozarządowej organizacji Commonwealth Second Amendment. Instytucja działa na terenie stanu Massachusetts na rzecz zmiany praw związanych z bronią. Gdy pracownicy CSA dowiedzieli się o unikalnym prezencie, od razu w ich głowach narodził się pomysł. Postanowili zrobić z auta płatny cel na strzelnicy. W ten sposób będą mogli zbierać pieniądze na działalność. Do tej pory do Porsche 911 strzał oddało 140 osób. W sumie niemiecka karoseria musiała przyjąć około 10 tysięcy kul.

Foto: Autoblog
Oceń...Ocena: 5/5 (3 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.621248960495 s