Aktualności

Porsche Panamera Sport Turismo


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2012-12-13 | Komentarzy:

Porsche Panamera Sport Turismo to samochód koncepcyjny, który zaprezentowany został na tegorocznym salonie motoryzacyjnym w Paryżu. Nadwozie Sport Turismo to popularne ostatnio kształty shooting brake, czyli kombi o sportowych liniach mających przywodzić na myśl coupe. Do napędu służy układ hybrydowy.

porsche panamera sport turismo 4.jpg

Karoseria samochodu jest nowa, chociaż patrząc na nią nie sposób nie dostrzec podobieństw do aktualnej Panamery. Sport Turismo, chociaż teoretycznie ma być kombi, to jest krótsze niż fastback. Oprócz tego, nadwozie jest również szersze i niższe - widać, że priorytetem twórców była stylistyka. Samochód napędza jednostka V6 o pojemności 3 litrów, która wspomagana jest 95-konnym silnikiem elektrycznym. Łączna moc układu to 410 KM, co pozwala na sprint do 100 km/h w 6 sekund. Jeśli wierzyć producentowi, to średnie spalanie wynosi 3,5 litra paliwa na 100 km.

porsche panamera sport turismo 2.jpg

Panamera Sport Turismo to samochód przepełniony najnowszymi technologiami. Uruchamia się go za pośrednictwem dotykowego wyświetlacza, który służy również do obsługi auta. Inny wyświetlacz zastępuje także prędkościomierz, obrotomierz, a nawet lusterka boczne. Koncepcyjne Porsche jest w pełni kompatybilne z telefonem.

porsche panamera sport turismo 15.jpg

Marka ze Stuttgartu opublikowała właśnie film z udziałem nowej Panamery. Trzeba przyznać, że samochód w ruchu wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Wszystko wskazuje na to, że Porsche chce pokazać nam swój kierunek rozwoju na najbliższe lata.


[Foto: autoblog.com]


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.2852220535278 s