Aktualności

Porsche Panamera Turbo S


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-07-21 | Komentarzy:

Niemiecki producent wprowadził właśnie na rynek najszybszą odsłonę modelu Panamera. Mimo iż auto prawdopodobnie nie potrzebuje wspomagaczy sprzedaży, do mediów trafił filmik promujący konstrukcję. Jednocześnie pojawiła się okazja do dogłębnego przejrzenie danych technicznych i informacji o limuzynie.

Porsche ma szczególnie dobrą informację dla wszystkich tych, którzy uwielbiają prędkość i wyśmienite osiągi. Pod maskę Panamery Turbo S trafi bowiem 4,8-litrowa V-ósemka, która może rozwinąć 550 koni mechanicznych. Potężna moc jest wspierana przez moment obrotowy na poziomie 800 Nm. Obie wartości składają się na pierwszą setkę już po 3,8 sekundy oraz prędkość maksymalną oscylującą w granicy 306 km/h.

Porsche_Panamera_Turbo_S_1.jpg


Po najszybszej wersji Panamery można by się spodziewać nie tylko wyjątkowych osiągów, ale również agresywnego wyglądu. Niestety Porsche nie podziela tej opinii i jest zdania, że limuzyna zawsze musi mieć dyskrecję i dystynkcję. Oczywiście styliści dorzucili kilka, sportowych akcentów. Pojawiły się m.in. ogromne felgi aluminiowe, dyskretny dyfuzor z tyłu i ładne, cztery końcówki układu wydechowego.

Porsche_Panamera_Turbo_S_3.jpg


Model Panamera Turbo S trafił już do cenników. Aby zdecydować się na auto, konieczny jest wydatek minimum 167.076 euro.

Foto&Video: PorscheGaleria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50281405448914 s