Aktualności

Porsche wydłuża Panamerę


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-10-31 | Komentarzy:

Pojawienie się Panamery początkowo było ciosem w serce ortodoksyjnych fanów Porsche. Dość kontrowersyjna sylwetka i ogromne rozmiary oddalały ten model od lekkiego w swojej linii 911. Jednak po początkowej niechęci auto stawało się coraz popularniejsze. Do tego stopnia że obok licznych wersji różniących się mocą inżynierowie z Zuffenhausen postanowili zaryzykować z kolejną wersją nadwoziową - Panamerą w wersji Long.

Przedłużona wersja ma wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych najbardziej wybrednych. I najbogatszych - Long ma kosztować ok 250 tys EUR.

panamera_long_2.jpg

Przedłużanie aut ma na celu intensyfikację komfortu osoby siedzącej z tyłu. 15 cm przyrostu odległości między przednią a tylną osią musi być odczuwalne. Dla pełni szczęścia drugi rząd siedzeń ma być wyposażony w specjalny "system rozrywkowy", który zawiera m.in. dwa 10-calowe ekrany i dostęp do Internetu. Cała tapicerka wykonana została ze skóry przez włoskiego wytwórcę mebli, Poltrona Frau.

panamera_long_3.jpg

Pod maską wszystko ma być identyczne jak w TurboS, czyli będzie tam V8 o pojemności 4,8 l produkujące 562 KM. Moc przenoszona będzie na obie osie za pośrednictwem siedmiobiegowej skrzyni automatycznej. Z racji tego, że takie auta mają podkreślać status społeczny, dłuższa Panamera jako wersja mocno ekskluzywna ma powstać w ilości zaledwie 100 sztuk.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

3.0409350395203 s