Aktualności

Powstanie wzmocniony Jazz?


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-05-30 | Komentarzy:
W świecie motoryzacyjnym pojawiła się ostatnio informacja mówiąca o tym, że Mugen z wielką chęcią zająłby się modyfikacją Hondy Jazz. Partner tuningowy japońskiej firmy twierdzi, że auto ma spory potencjał. Na razie jednak nie ma żadnych planów produkcyjnych związanych z pomysłem.

Zapalnikiem do dyskusji stał się wywiad opublikowany przez Auto Car. Dziennikarz pracujący dla magazynu dowiedział się w rozmowie z szefem europejskiego oddziału firmy Mugen, że tuner spokojnie mógłby stworzyć pakiet skierowany do małego hatchbacka. Colin Whittamore twierdzi, że najlepszym pomysłem byłaby adaptacja układu napędowego z modelu CR-Z. Dałoby to moc 200 koni mechanicznych i 245 Nm momentu obrotowego.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że lekki Jazz z potężną mocą zainteresuje automaniaków. Japończyk mógłby bowiem zasilić grono gorących hatchbacków i stanąć do walki z takimi autami, jak Volkswagen Polo GTI, czy Seat Ibiza Cupra. Na razie szef europejskiego Mugena twierdzi, że sportowy Jazz pozostaje w sferze mrzonek. Zawsze jest jednak nadzieja, że tuner dostanie od Hondy zielone światło.

Foto: Honda

Zobacz takżeOceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21409
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 496

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.41881108283997 s