Aktualności

Poznajcie Hiroyoshi Kato, wieloletniego kierowcę testowego Nissana


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-05-08 | Komentarzy:

Hiroyoshi Kato należał do zespołu, który odpowiedzialny był za dopracowywanie Nissana GT-R R35 Nismo. Samochód o niesamowitych możliwościach pokonał Nurburgring w czasie 7 minut i 8 sekund. Dzięki temu 30 września 2013 roku został okrzyknięty najszybszym produkcyjnym autem na słynnym niemieckim torze.

Pan Kato opowiada przed kamerą o swojej historii z Nurburgring, która rozpoczęła się w 1988 roku, kiedy pracował nad GT-Rem generacji R32. Nordschleife, oferujące różnorodne warunki do testowania aut, stało się poligonem doświadczalnym dla niemal wszystkich producentów samochodów. Najważniejsze jest jednak to, żeby pogodzić doskonałe parametry na torze z przyjemnością jazdy w czasie codziennego użytkowania na publicznych drogach. Taką równowagę udało się osiągnąć w przypadku GT-Ra Nismo, ale wymagało to olbrzymiego nakładu pracy i doświadczenia całego zespołu rozwojowego, w tym Hiroyoshi Kato.

Jeśli temat okazał się dla Was interesujący, to koniecznie sprawdźcie także newsa, w którym przedstawialiśmy czterech Japończyków odpowiedzialnych za montowanie silników do GT-Rów w fabryce Nissana zlokalizowanej w Jokohamie (zobacz klik).Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.56531310081482 s