Aktualności

Prologue Coupe Concept czyli stylistyczna wizja przyszłości Audi


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-11-20 | Komentarzy:

Koncepcyjny model Prologue Coupe wskazuje drogę, którą w najbliższych latach podążą styliści Audi. Samochód zaprojektowany został przez nowego szefa designu, Marca Lichte. Długie na ponad 5 metrów Audi Prologue to odpowiednik Mercedesa S Coupe, tyle że pochodzący z Ingolstadt.

Koncept nie jest raczej designerską rewolucją. Ma za zadanie pokazać światu kierunek stylistyczny, w jakim w przyszłości podążać będą modele Audi. Prace zespołu z Panem Lichte na czele będziemy mogli ocenić już w przyszłym roku, podczas premiery nowej generacji Audi A4. Prologue Coupe napędzany jest jednostką V8 o podwójnym turbodoładowaniu i pojemności 4 litrów. Moc 605 KM i moment obrotowy na poziomie 750 Nm przenoszone są na cztery koła, dzięki czemu auto o wadze niemal 2 ton rozpędza się do 100 km/h w 3,7 sekundy.

audi_prologue_coupe_1.jpg

Ciekawostką są skrętne obie osie. Tylne koła mogą w razie potrzeby wychylić się o 5 stopni. Samochód jest do obejrzenia na trwającym właśnie salonie motoryzacyjnym w Los Angeles.

audi_prologue_coupe_14.jpg

Marc Lichte, który z Volkswagenem współpracował od 1996 roku, był odpowiedzialny między innymi za projekty Golfa 5, 6 i 7 generacji, Passata 6, 7 i 8, Touarega i Phaetona.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.59620094299316 s