Aktualności

Rekord prędkości motocykla wolnossącego w PL - 328,7 km/h GPS


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-10-07 | Komentarzy:

Podczas ostatniego wyścigu Bol dOR we Francji, na torze Paul Ricard padł rekord prędkości maksymalnej motocykla wolnossącego.

Zawodnik zespołu LPR Poland na najdłuższej prostej francuskiego toru rozpędził się do 328,7 km/h, tym samym ustanawiając nowy, nieoficjalny rekord Polski. Niesamowity wynik, biorąc pod uwagę to, że odcinek pomiarowy to tylko 1600m. Ponieważ ciężko doszukać się oficjalnej tabeli wyników dla takiej kategorii, do tej pory wynik 326 km/h przewijał się na forach motocyklowych w Polsce. Pomiar ten budzi jednak wątpliwości, ponieważ motocykl wyposażony był w instalacje nitro. Jeśli ktoś ma informację na temat równie dobrego wyniku, niech napisze w komentarzu. Europejski rekord dla wolnossących jednośladów to 367.76 km/h.

BMW S1000RR legitymujące się mocą prawie 230 KM wyszło spod ręki Marcina Kosy z kosamotocykle.pl.


Jak wskazuje na to pomiar z hamowni Speedbike w Warszawie, S1000RR legitymuje się najwyższą dotychczas zmierzoną mocą w przypadku motocykla bez doładowania, który został zbudowany w naszym kraju. Na filmie poniżej możecie zobaczyć onboard z nocnego treningu Pawła Szkopka.


Wyżej wspomniany rekord padł dnia następnego i jest widoczny na logach GPS ze specjalnego sprzętu. 

Kosa2.jpgOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.53755497932434 s