Aktualności

Renault Clio RS Gordini już w przyszłym roku


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2013-07-29 | Komentarzy:

Według najświeższych informacji, już za rok, Renault wprowadzi na rynek najbardziej podrasowaną wersję Clio RS, znaną jako GORDINI. Szacuje się, że za najgorętszego, francuskiego hothatcha będzie trzeba zapłacić minimum 110 000 złotych! Oferta jest na tyle uczciwa, że w ramach różnicy cen pomiędzy  nadchodzącym wariantem modelu, a tradycyjnym RS-em - kompaktowa wyścigówka, prócz nowego malowania oraz 18-calowych felg ze stopów lekkich, otrzyma mocniejszą jednostkę napędową.

Wstępne założenia mówią o turbodoładowanym silniku o pojemności 1,6-litra, który będzie dysponować mocą rzędu 230 KM (+30 KM) oraz momentem obrotowym wynoszącym 285 Nm (+51 Nm). Lepsze parametry motoru to jednak nie wszystko, czego można się spodziewać po topowej wersji hothatcha. Jest to bardzo prawdopodobne, że RS GORDINI zostanie zarówno odchudzone o ok. 25 kg, jak i obniżone o min. 10 mm. 

1.jpg

Połączenie większego stada koni, z lżejszą i znacznie sztywniejszą konstrukcją pojazdu, przełożą się na lepsze osiągi sportowego Clio. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,9 s. i prędkość maksymalna oscylująca w granicach 250 km/h - są to wyniki, jak na razie niepotwierdzone przez rzetelne źródło. Sądząc jednak po zastosowanych zamianach w mechanice - autoryzacja powyższych danych jest tylko kwestią czasu...Oczekiwania co do najnowszego GORDINI są wielkie. Czy nadchodzący samochód będzie godnym następcą poprzednich generacji? Czy udowodni, że jest idealnym autem do czerpania radości z jazdy i szaleństw na krętych i równych asfaltach? O tym przekonamy się już za 12 miesięcy!


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4/5 (3 głosów)

Tagi


renault | clio | rs | 2014 | gordini


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.8194699287415 s