Aktualności

Rodzinny van na sportowo


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-03-23 | Komentarzy:

Ford C-Max jest typowym przedstawicielem rynku minivanów. Może spokojnie zabrać na pokład 5 osób i sporą ilość bagażu. Dzięki temu auto jest idealnym rozwiązaniem dla rodziny. Jeżeli jednak głowa domu posiada pewne aspiracje sportowe, swoje usługi zaoferować może Loder1899. Pakiet tunera usportowi wygląd C-Maxa.

Nowoczesny przód Forda otrzymał nowy spojler. Plastikowy element jest przyczepiony do zderzaka i sprawia, że jego forma nabrała sportowego charakteru. Patrząc na bok auta da się zauważyć jedynie zmienione obręcze aluminiowe. Loder1899 proponuje klientom aż cztery wzory felg, które dodatkowo mogą występować w rozmiarze od 17 do 20 cali. Wnikliwe oko zwróci także uwagę na to, że podwozie C-Maxa znajduje się o wiele bliżej asfaltu. Dzięki nowym częściom zawieszenia, udało się zredukować prześwit o całe 35 mm.

Ford_C_Max_Loder_3.JPG


Kolejną częścią pakietu stylistycznego stał się spojler, który trafił na klapę bagażnika. Być może i nie rzuca się on w oczy, jednak nadaje charakteru. Jednym z ostatnich elementów jest dyfuzor. Dzięki niemu tył auta nieco zmienił kształt i nabrał o wiele bardziej twardych rysów.

Ford_C_Max_Loder_6.JPG


Loder1899 chciał się pobawić nie tylko wyglądem Forda C-Max, ale również i jego możliwościami. Do modyfikacji wybrany został model z 2-litrowym silnikiem TDCi. Diesel w wersji standardowej rozwija 163 konie i 340 Nm. Aby zwiększyć moc jednostki, tuner dorzucił kilka zmian do oprogramowania oraz zamontował układ wydechowy z nierdzewnej stali. W efekcie pod maską pojawi się 190 KM i 390 Nm momentu obrotowego. Większa moc sprawia, że przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje 8,3 sekundy. To wynik o 0,3 sekundy lepszy od standardu. Nowa prędkość maksymalna wynosi 213 km/h.

Foto: Loder1899


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.6503779888153 s