Aktualności

Rolls-Royce by Wald


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-12-02 | Komentarzy:
Wald International zapowiedział właśnie stworzenie swojej wizji Rolls-Royce Phantoma z poszerzonym rozstawem kół. Wiecie dlaczego krok ten jest niezwykle ryzykowny? Potężny upadek przynieść może nie wydłużona karoseria, czy zwiększone wnętrze. Przede wszystkim porażką może się stać sam pakiet stylizacyjny. Przebudowa wyglądu tak dostojnego i nobliwego auta jest wręcz karkołomna.

Informacja o modyfikacji do Rollsa jest na razie niezwykle ograniczona. Właściwie świat motoryzacyjny ma kilka słów przedstawiciela japońskiej firmy oraz dosłownie jedno zdjęcie. Na podstawie szczątkowych danych Wald chciało stworzyć napięcie przed prezentacją podczas styczniowych targów w Tokio. Udało się? Niestety, ale chyba nie do końca. Tuner z kraju kwitnącej wiśni powinien wreszcie zrozumieć, że
potężna dawka chromu nie pasuje każdemu autu. Co z tego, że felgi aluminiowe są potężne i proste, skoro błyszcząca powierzchnia psuje praktycznie cały efekt.

Filozofia modyfikowania aut o dziwnej nazwie Sports Line Black Bison nie dała rady również w kwestii progów bocznych. Z resztą tuner mógł przewidzieć taką sytuację. Jak można bowiem do prostych paneli drzwi dorzucić
wytłaczane fartuchy. Nie da się także ominąć tematu przedniego zderzaka. Element jest prosty i wydłużony. Niby całość prezentuje się dobrze, jednak i tak sądzimy, że żaden właściciel brytyjskiej limuzyny nie zdecydowałby się na jego montaż. Oczywiście Japończycy musieli także zastosować modne ostatnio światła do jazdy dziennej. Bez nich zderzak wyglądałby stanowczo lepiej.

Po raz kolejny Rolls-Royce pokazał, że jest
autem wymagającym. Jeżeli ktoś nie będzie miał chociażby odrobiny wyczucia stylu i elegancji, ma stuprocentową pewność, że pakiet tuningowy okaże się porażką. Wald Internetional musi się jeszcze wiele nauczyć, zanim stworzy nawet poprawną modyfikację do dostojnego Brytyjczyka.


Oceń...Ocena: 3.5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.49987888336182 s