Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Rozpoczęła się produkcja nowego McLarena


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-02-04 | Komentarzy:

McLaren oficjalnie ogłosił, że właśnie rozpoczęła się produkcja długo oczekiwanego modelu MP4-12C. Aby informacja nie była jednak pusta, brytyjska firma uzupełniła ją o kilka zdjęć z fabryki oraz filmik. Popatrzcie jak powstaje świetny supersamochód.

Pierwsze egzemplarze zostaną złożone w Centrum Technologicznym McLarena w Wielkiej Brytanii. Niedawno skończyło się bowiem dostosowywanie linii produkcyjnej do wymogów nowego modelu. Plan na ten rok zakłada wyprodukowanie 1.000 sztuk MP4-12C. Być może i ustalenie pułapu sprzedaży na takim poziomie uznacie za ambitne, jednak nie zapominajcie, że auto zapowiada się wyśmienicie. Klasyczna i elegancka karoseria zostanie uzupełniona o niesamowity silnik. 3,8-litrowe V8 z układem dwóch turbosprężarek jest w stanie wycisnąć potężne 600 koni mechanicznych i 600 Nm momentu obrotowego. Nie ma konkretnych danych na temat przyspieszenia do pierwszej setki. Spekulacje mówią jednak o czasie około trzech sekund. Wynik jest zatem więcej, niż imponujący.

McLaren_MP4_12C_2.jpg


Na koniec może jeszcze przypomnimy cenę McLarena MP4-12C. Gdybyście chcieli wejść w posiadanie tego brytyjskiego supersamochodu, musicie przyszykować co najmniej 200.000 euro. Kwota dla zwykłego zjadacza chleba może się wydawać kosmiczna. Jednak na tle konkurentów rynkowych McLarena, nie powinna być uznana za wygórowaną.

Foto&Video: McLarenGaleria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.51833415031433 s