Aktualności

Rząd chce fotoradary bez tolerancji prędkości - mandaty za przekroczenie o 1km/h


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2015-06-02 | Komentarzy:

Rząd planuje kolejną restrykcję dla kierowców, aby w 100% wywiązać się z Programu Realizacyjnego na lata 2015-2016. Według postawionych założeń, do końca 2015 roku policja ma ukarać minimum 1,675 mln kierowców za przekraczanie dozwolonej prędkości (klik)... Kolejnym batem na zmotoryzowanych ma być zniesienie tolerancji prędkości mierzonej fotoradarem. Obecnie margines błędu wynosi 10 km/h i wynika on z czysto technicznych powodów. Jeśli zmiana wejdzie w życie, mandat będzie groził kierowcom nawet za minimalne przekroczenie prędkości - mowa o 1 km/h!

Przy pomiarze, pod uwagę należy brać dokładność samego urządzenia (uzależniona jest między innymi od warunków atmosferycznych itp.) oraz błąd prędkościomierzy, zainstalowanych w samochodach. Zawężenie tolerancji do 0km/h zapoczątkuje tylko i wyłącznie falę nierozstrzygniętych spraw. Będą błyskały na potęgę!

fotoradar.jpg
Pełna wersja dokumentu jest dostępna na rządowej stronie krbrd.gov.pl (kliknij, aby pobrać). 

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zamierza zająć się postulatem podczas prac sejmowych nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Projekt jest obecnie przygotowywany w sejmowej podkomisji nadzwyczajnej.Oceń...Ocena: 3/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54379796981812 s