Aktualności

Rzeźnicy i Rzeźbiarze odc. 2 - Skoda Yeti


Autor: Bartek Krakowiak | Dodano: 2013-04-16 | Komentarzy:

Narobiliśmy sporo wątpliwości poprzednim artykułem z BMW X5M (klik). Zastanawialiście się skąd mamy pewność, czy pisywany przez nas egzemplarz jest dokładnie tym z ogłoszenia. Odpowiedzią jest numer VIN oraz portal, który pokazał w jakim stanie był samochód podczas wystawiania go na sprzedaż w Stanach. Pojawiły się również pytania czy naprawa była opłacalna. Z informacji zawartych w carfaxie widać, że samochód został sprzedany w pierwszym kwartale 2011 roku. Licytacja zaczęła się od 14 000$ i sądząc po tym jakie ceny osiągają auta w podobnym stanie, nie przekroczyła 20 000 zielonych, za roczne auto. Dalsze wyliczenia pozostawiam Wam.

Dla tych z Was, którzy nie czytali artykułu polecamy lekturę poprzedniego odcinka z BMW X5M (klik).

Pisaliście, że takie BMW nie jest autem dla przeciętnego zjadacza chleba - macie racje. Niemniej jednak, byliście ciekawi również samego procesu uzdrawiania auta do jazdy po większej „przygodzie”. Mieliście wątpliwości co do opłacalności naprawy BMW, za które właściciel oczekiwał niespełna 200 tysięcy złotych, więc jestem ciekaw co powiecie na to.

4.jpg

Tak to jest Skoda Yeti. Być może na pierwszy rzut oka tego nie widać :) Chyba każdy z nas, zna ten model. Zakup takiego auta jest raczej wyborem z rozsądku. Opisywany egzemplarz przeszedł ciężką drogę. Jak widać na załączonym obrazku zakres napraw był dość znaczny.

1_1.jpg

Na szczęście w naszym kraju są najlepsi fachowcy, którzy z kawałka zgniecionego metalu ze znaczkiem Skody, potrafią zrobić pięknego, pachnącego nowością Yeti. Jaki jest przepis na sukces? Bierzemy zwłoki granatowej Skody, dodajemy „szczyptę” srebrnej. Wszystko naciągamy, spawamy i gotowe!

8.jpg

Znając uczciwość handlarzy, za jakiś czas zobaczymy opisywany przez nas przypadek jako: 100% BEZWYPADEK, IDEAŁ, IGŁA, JEDYNY, na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych.  Poniżej załączona jest cała galeria z przebiegu rzeźbienia.

27.jpg

Przepis na BEZWYPADEK:
 • pół Skody Granatowej
 • pół Skody Srebrnej
 • spawarka
 • szczypta wyobraźni
 • TALENT!!!


Kilka zasad które powinny towarzyszyć zakupowi używanego samochodu:

 • Spokojnie, nigdy nie napalaj się na zakup. Wszystkie decyzje podejmuj na "chłodno", po gruntownym przemyśleniu.
 • Atrakcyjna cena auta oraz podejrzanie niski przebieg, od razu powinny wzbudzić w Tobie czujność. 
 • Zawsze dokładnie sprawdzaj samochód, najlepiej w autoryzowanej stacji obsługi, która za pomocą numeru VIN jest w stanie odtworzyć pełną historię serwisową samochodu. Warto poświęcić kilkaset złotych w serwisie na pełny przegląd, niż później żyć ze świadomością posiadania złomu składanego z pięciu innych sztuk.
 • Nie podejmuj decyzji sam, zawsze warto zabrać na rekonesans kogoś zaufanego, kolegę, ojca czy wujka. Może się tak zdarzyć, że będziesz mocno zaaferowany piękną sztuką, która idealnie odpowiada Twoim preferencjom, że nie będziesz w stanie zobaczyć niepokojących rzeczy.
 • Szyby montowane w fabrycznie nowych samochodach mają numery seryjne. Za pomocą numeru jesteś w stanie sprawdzić rok produkcji. Wszystkie szyby powinny mieć ten sam numer z roku produkcji danego pojazdu. Jeśli któraś z nich ma inną datę, znaczy że była wymieniana i auto moglo mieć jakieś przygody. Oczywiście to jeszcze nie świadczy, że samochód jest powypadkowy. Szyby mogły zostać wymienione na skutek uderzenia kamienia lub włamania do samochodu. Jednak inny numer już powienien zwiększyć Twoją czujność.
 • Przestrzenie pomiędzy elementami karoserii (szpary w drzwiach, pomiędzy maską a blotnikami itd) powinny być równe! 


[Foto: Autobolanik]


Zobacz także:


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.72263288497925 s