Aktualności

SLS GT3 w szkole jazdy


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-03-12 | Komentarzy:

Mercedes bardzo dba o swoich klientów. Wyraża się to nie tylko podwyższaniem standardów obsługi, ale również organizacją licznych imprez dodatkowych. Od kilku lat Niemcy prowadzą ciekawą inicjatywę, która nazywa się Szkoła Jazdy AMG. Niedługo wzbogaci się ona o możliwość przejażdżki modelem SLS AMG GT3.

Z pewnością wszyscy kojarzycie model SLS AMG. Jeżeli do tego zestawu liter dodać przydomek GT3, otrzymuje się wyrafinowane i bardzo zdolne auto wyścigowe. Odchudzona karoseria, niesamowity silnik V8 i agresywny body kit powodują, że coupe powinno zrobić furorę na torach całego świata. O ile normalnie możliwość przejażdżki takim samochodem mają nieliczni, o tyle za kilka miesięcy otrzymają ją kursanci w Szkole Jazdy AMG. Aby jednak auto przy pierwszej jeździe nie uległo zniszczeniu, wybrane zostaną tylko osoby z poziomu najbardziej zaawansowanego.

Mercedes_SLS_GT3_1.jpg


Zanim kursant otrzyma kluczyki do SLSa GT3, pokona kilka okrążeń na torze standardowym SLSem. Oczywiście każda z jazd będzie się odbywać pod okiem instruktora. Gdy wszystko pójdzie pomyślnie, po kilku dniach pojawi się wyścigówka. Jazda bezkompromisowym Mercedesem po torze pozwoli rozwinąć umiejętności kierowcy i zdobyć większe doświadczenie. Kolejnym etapem jest rozgrzewka i trening. W ich trakcie szczególna uwaga kładziona jest na kontrolę nad autem oraz umiejętność jazdy na oponach typu slick.

Mercedes_SLS_GT3_3.jpg


Jeżeli kursant przejdzie wszystkie etapy wzorowo, spokojnie może wziąć udział w wybranym wyścigu. Wynajem Mercedesa SLS AMG GT3 po uprzedniej rezerwacji będzie kosztować około 1.500 euro za każdy dzień. Gdy wolelibyście jeździć własnym autem, musicie przyszykować 334.000 euro plus podatek.

Foto: Mercedes


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4.75/5 (4 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 75

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.48967599868774 s