Aktualności

Smart po sporej dawce dopingu


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-04-29 | Komentarzy:

Smart - innowacyjna konstrukcja mikrosamochodu, która zdaniem niektórych nie zasługuje nawet na miano auta, tylko wózka na zakupy. Dla wielu auto na wskroś kobiece. Jednak w dobie debaty nad gender znalazło się kilku szaleńców, którzy w małą karoserię wszczepili ogromną ilość testosteronu.

Przeciętny Smart to trzycylindrowa bańka mydlana na kołach wojująca w centrach miast mieszcząc się w każde miejsce parkingowe. Pozostali użytkownicy dróg przeklinają to auto w miastach krążąc w poszukiwaniu wolnej przestrzeni do postoju. Na trasie natomiast wyśmiewają mocno przeciętne osiągi. W tym przypadku ta druga kwestia została brutalnie zweryfikowana.

smart_rod_2.jpg

Ilość cylindrów w tym potworku została niemal potrojona. Agregat godny kosiarki ustąpił miejsca legendarnemu Big-Blockowi, czyli klasycznemu amerykańskiemu V8 o pojemności przekraczającej objętość kabiny Smarta. Widok takiej pchełki bulgoczącej złowrogo jest niesamowitym doświadczeniem. Niestety nie można tu mówić o projekcie typu sleeper. Aby przenieść ogromny potencjał jednostki napędowej na asfalt należało zastosować odpowiednio większe osie. W chwili obecnej opisywane autko przypomina niemowlaka przymierzającego się do sztangi swojego taty.

smart_rod_3.jpg

Zobaczcie jak to maleństwo brzmi i zachowuje się na torze:Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21539
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 16

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.7878310680389 s