Aktualności

Start budowy pierwszego toru samochodowego w Krakowie- budżet obywatelski jeszcze nie drgnął (edit)


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2016-09-14 | Komentarzy:

Po roku od pierwszej zapowiedzi pełną parą rusza budowa pierwszego toru samochodowego w Krakowie, lecz nie z inicjatywy gminy (klik), a kierowcy rajdowego Michała Kościuszki - wicemistrza świata JWRC, który prowadzi swoją szkołę doskonalenia techniki jazdy. Moto-Park Kraków powstanie przy ulicy Rzepakowskiej. Na jego terenie znajdzie się między innymi tor o długości od 800 do 1200 metrów, trzy płyty poślizgowe, odcinek szutrowy, sale szkoleniowe oraz hala o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Zakończenie budowy obiektu wbrew wcześniejszym zapowiedzią na koniec 2017 roku planuje się dużo wcześniej, bo maksymalnie na grudzień 2016 roku.

Dla sprostowania projekt ten nie jest współfinansowany  z budżetu obywatelskiego Krakowa, jak napisaliśmy wcześniej. Budowa toru z "OB" zaplanowana w 2015 roku i wyceniona na 3 mln zł jest mocno opóźniona. Obiekt docelowo ma powstać na Rybitwach. Kiedy? Być może do 2018 roku, być może później...


W ramach działalności moto-parku planowane jest regularne zapraszanie kierowców na dni otwarte oraz organizowanie na nim wielu motoryzacyjnych eventów. Do dyspozycji gości będzie m.in. jedyna w Polsce płyta poślizgowa typu „S”.

cdef14dfcdcd0328e268ca7cb2512a96.jpg

Na torze szutrowym będzie można z kolei pojeździć quadem czy samochodem 4×4. Tutaj też odbywać się będą szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, które poprowadzą licencjonowani instruktorzy Szkoły Jazdy Michała Kościuszko.


W przyszłości uruchomiony zostanie tor kartingowy z prawdziwego zdarzenia, na którym zorganizowana zostanie akademia dla przyszłych kierowców. Na koniec miło nam poinformować, że już na dniach zostanie oficjalnie otwarty Tor Łódź (klik) - jest to kolejny obiekt infrastruktury motorsportowej w Polsce. Oby tak dalej!


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4.33/5 (3 głosów)

Tagi


moto | park | kraków


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.8188149929047 s