Aktualności

Stephan Winkelmann przejmuje dowodzenie w Bugatti


Autor: Jey Wild | Dodano: 2017-09-04 | Komentarzy:

To dość zaskakujące wieści jakie do nas docierają, 59 letni prezes Bugatti Automobiles SAS, Wolfgang Durheimer zwalnia swoje stanowisko. Na tą chwilę, jest co prawda jeszcze dyrektorem generalnym Bentley Motors Limited, ale i tam jego dni są policzone. Nie znane są jeszcze powody takiej sytuacji, Durheimer był prezesem Bugatti od 1 czerwca 2014 roku. W związku z czym ostatnie szlify przed wprowadzeniem na rynek modelu Chiron miały miejsce pod jego okiem. Czyżby sprzedaż nowego modelu Bugatti, była poniżej oczekiwań? Nowym prezesem zostanie człowiek od zadań specjalnych, Stephan Winkelmann może się pochwalić bardzo pokaźnym CV.

stephan_winkelmann_3.jpg

To głównie za sprawę Winkelmanna spory sukces odniosła marka Lambroghini. Liczba wprowadzonych wersji specjalnych, które cieszyły się ogromnym powodzeniem jest na prawdę spora. Wystarczy przypomnieć, że Stephane jest odpowiedzialny za wprowadzenie do oferty takich modeli Gallardo jak: Spyder, SE, Nera, Superleggera, LP560-4 i LP560-4 Spider, LP550-2 Valentino Balboni, LP570-4 Superleggera i wiele innych.

AudiSport_7.jpg

Winkelmann jest także odpowiedzialny za restrukturyzację marki Audi, to za jego panowania zmieniona została nazwa z Audi Quattro GmbH na Audi Sport. Doskonale pamiętamy jak wiele różnych wersji Veyrona powstało, aby podtrzymywać zainteresowanie tym modelem. Podobnie trzeba będzie uczynić z Chironem, a Stephane wydaje się być odpowiednim człowiekiem do tego zadania. Na początek do zadań Winkelmanna będzie należało opracowanie wersji Grand Sport i Super Sport. 

bugatti_chiron_c855527062017150953_1.jpgOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.59310603141785 s