Aktualności

Subaru Legacy RS użytkowana przez bogów rajdów na wyciągnięcie Twojej ręki


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-01-13 | Komentarzy:

Myśląc o rajdówce, na myśl od razu przychodzi Subaru Impreza. Czy to GT, WRX, WRC, STI, za to zawsze niebieska na złotych felgach z niepoprawnie wielkim spojlerem, który mogłaby służyć za deskę do prasowania i tak zwanym kurnikiem na masce. Nie ma w tym nic dziwnego. Ten model, jak mało który zapracował sobie na swoją reputację, głównie dzięki wielu wspaniałym kierowcom. Zanim na rynku pojawiła się Impreza, rajdowym symbolem było także Subaru Legacy RS. Pierwsze Subaru zasilane przez 4-cylidrowego Boksera o mocy 292 KM i maks. momencie obrotowym 392 Nm i napędzie AWD szczególnie było znane w rajdowej grupie A w latach 90 ubiegłego wieku.

1.jpg

Egzemplarz, który obecnie jest na sprzedaż przewinął się przez ręce Ari Vatanena Tommiego Makinena, Carlosa Sainza, a nawet Colina McRae zanim zaliczył dzwon i trafił do Prodrive na pierwszą odbudowę.

2.jpg

3.jpg

W 2000 roku auto zostało zakupione przez Hugh Dunne, który sprowadził Legacy do Wielkiej Brytanii. Ostateczni w 2008 roku egzemplarz doprowadzono wdo perfekcyjnej kondycji (nadwozie, podwozie, kolejny swap - obecny silnik przejechał zaledwie 100 km) w siedzibie Richarda Burns i w takim stanie będzie sprzedany w przyszłym miesiącu na aukcji Silverstone.

4.jpg

Prognozowana cena to 650 000 zł.

1993 Subaru Legacy RS Group A Ex-Prodrive Rally Car from Silverstone Auctions on Vimeo.

Ogłoszenie znajdziecie tutaj (klik).Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi


subaru | legacy | rs


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.48401808738708 s