Aktualności

Subaru WRX STI 2011 już do nabycia


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2010-10-23 | Komentarzy:

Trzy lata trwało zanim Subaru powróciło do nadwozia typu sedan w modelu WRX STI. Teraz samochód, który jest klasyką sportów motorowych, jest dostępny w polskich salonach sprzedaży i niedługo zobaczymy go na ulicach oraz w jego naturalnym środowisku - na trasach rajdów.

Odmiana hatchback, która pojawiła się w 2007 roku, nie została, jak pamiętamy, dobrze przyjęta przez fanów marki z całego świata. Teraz Subaru powraca do nadwozia sedan, a trzyletni okres oczekiwania chce wynagrodzić zapewnieniami, że WRX STI będzie najlepiej prowadzącym się samochodem tej marki. Nowością jest także to, że zrezygnowano z nazwy Impreza - bezkompromisowa wersja ma z założenia nie być kojarzona z „cywilnymi” wersjami rodzinnego auta. Teraz pełna nazwa brzmi: Subaru WRX STI.


subaru wrx sti 11.jpg

Silnik to 300-konny bokser o pojemności 2,5 litra - dokładnie taki sam jak w odmianie hatchback. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 5,2 s., a prędkość maksymalna to 255 km/h (sedan może pędzić o 5 km/h szybciej niż dotychczasowa wersja). Spalanie, o ile ufać producentowi, ma być na poziomie 10,5 l na przejechane 100 km. Nie możemy doczekać się testów drogowych nowego Subaru.

Standardowa wersja S kosztuje w Polsce dokładnie 49 500 Euro. Tutaj znajdziecie arkusz ze specyfikacją samochodu, który obejmuje ceny, wyposażenie oraz dane techniczne.Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (3 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.6210458278656 s