Aktualności

Syrena z silnikiem od Mercedesa 300KM - 4,3l/V8


Autor: Admin | Dodano: 2013-03-22 | Komentarzy:

Pamiętacie syrenę z silnikiem Porsche? Zrobila dużo pozytywnego zamieszania. Jak widać pasjonatów w Polsce nie brakuje ponieważ calkiem niedawno, człowiek z Poznania przerobił leciwą syrenkę montując do niej silnik z Mercedesa o pojemności 4,3 litra :) Napędy, zawieszenie, skrzynia biegów również zostaly zaadoptowane z Mercedesa.

s1.jpg

Twórca tego nietypowego projektu poświęcił ponad dwa lata aby zrealizować ten projekt. Prace wykonywał własnoręcznie po godzinach normalnej pracy. Samochód waży 1400 kg. Większość podzespołów włącznie z silnikiem zostały przełożone z Mercedesa E430. Seryjny model już całkiem sprawnie się odpycha, więc można się domyślać jakie wrażenia pozostawia jazda w tak lekkim nadwoziu.

Zobacz jeszcze: Najmocniejszy Lancer Evo X na Świecie?

lanc_3.jpg

Silnik o pojemności 4.3 litra generuje 279 KM przy 5700 obrotach / minutę. Dzięki temu seryjna E-klasa rozpędzała się do 100 km/h w 6,7 sekundy. Samo umieszczenie tak dużego silnika w syrenie musiało być nie lada wyzwaniem.

s4_1.jpg

Właściciel zamontował również sprzęt grający w postaci centralnej jednosti z procesorem dźwięku firmy Pioneer, zestaw 6 głośników DLS oraz wzmacniacze JBL, które dają odpowiednią moc całej jednostce audio.

s2.jpg

Z naszych informacji wynika, że właściciel zastanawia się jeszcze nad montażem instalacji pdtlenku azotu :)

Video:

Za całość należą się słowa uznania. Gratulujemy! 


Dla przypomnienia Syrena z silnikiem Porsche:


Zobacz jeszcze:

Przydatne aplikacje w samochodzie............. Bilans zniszczonych aut w Die Hard 5.......... Aventador Mansory 1230KM!!!............... 

ap1_1.jpg die_1.jpg avemnt_2.jpg


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 2.2/5 (5 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.47959303855896 s