Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Szeroki SLS


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-02-25 | Komentarzy:

Mercedes SLS AMG zrobił spore zamieszanie na rynku. Nie dość, że auto zostało momentalnie uznane za ideał szybkiego coupe, to jeszcze wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród tunerów. Firma FAB Design tak bardzo zauroczyła się SLSem, że przygotowała już drugi pakiet poprawiający auto. Tym razem jego karoseria została poszerzona.

W pierwszej kolejności majestatyczne coupe otrzymało przeprojektowany przedni zderzak. Nowy element kończy się znacznie bliżej asfaltu, ma większe wloty powietrza oraz bardziej agresywny spojler. Z przodu świetnie widać także delikatny garb na dachu auta. Prowizoryczny wlot powietrza ma powodować, że sylwetka Mercedesa zyska na dynamice. Przemianę linii bocznej można określić tylko mianem rewolucji. Potężny wlot powietrza w błotniku, masywne fartuchy i wielkie obręcze aluminiowe powodują, że coupe prezentuje się bardziej jak wyścigówka, niż auto cywilne.

 

Mercedes_sls_fab_Design___4.jpg


Pod klapą bagażnika projektanci FAB Design znaleźli miejsce na dyfuzor. Element spełnia wymogi aerodynamiki, przyczynia się do agresywnego wyglądu oraz kryje potężne rury wydechowe. 

Mercedes_sls_fab_Design___5.jpg


Aby spowodować szeroki uśmiech na twarzy właściciela, tuner zajął się jednostką napędową Mercedesa. 6,2-litrowe V8 posiada w standardzie 571 koni mechanicznych. Dzięki zabiegom FAB Design moc wzrośnie do poziomu 611 KM. Wzrost o 40 koni powinien być wyraźnie wyczuwalny podczas przyspieszania.

Foto: Alain Class Motors


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 4/5 (3 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.96149301528931 s