Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Sztuka kamuflażu, czyli jak Ford ukrył przed światem Mustanga


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2013-12-21 | Komentarzy:

Pomiędzy producentami samochodów a spotterami robiącymi zdjęcia nowych modeli w czasie testów drogowych i torowych trwa nieustanna walka. Koncernom motoryzacyjnym zależy, aby jak najdłużej utrzymać w tajemnicy wygląd auta i informacje na jego temat, najlepiej aż do premiery, natomiast fotografowie zrobią wszystko, by jak najszybciej ujawnić światu tak zwane zdjęcia szpiegowskie.

Ford opublikował film, który przedstawia oklejanie prototypowego Mustanga przy pomocy pianki, winylu i plastiku, aby ukryć go przed obiektywami wścibskich samochodowych paparazzi. Praca się opłaciła, bowiem zdjęcia zakamuflowanego auta trafiły do sieci w niespełna godzinę po tym, jak wyjechał on na pierwsze testy na drogach publicznych. Ostateczne kształty karoserii Mustanga udało się jednak utrzymać do dnia oficjalnej prezentacji.

mustang_1.jpg

Zawodowi fotografowie, ukryci w cieniu lub za drzewem, mogą czekać od minuty do miesiąca, by tylko złapać prototyp. Cierpliwość jest cnotą. Wiedzą gdzie samochód będzie testowany, produkowany i co rusz natykamy się na nich w dyskretnych miejscach. - mówi Dave Perick, główny inżynier odpowiedzialny za Mustanga.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego filmu ukazującego konflikt interesów producentów i łowców prototypów na przykładzie Forda.Zobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

2.1770529747009 s