Aktualności

Szwajcarska policja skonfiskowała samochody afrykańskiego dyktatora


Autor: Jey Wild | Dodano: 2016-11-04 | Komentarzy:

Gwinea Równikowa - o tym małym państwie liczącym niespełna 1,2 mln ludności do tej pory mało kto słyszał. Tym razem jednak zrobiło się o nim bardzo głośno za sprawą aut jakie zarekwirowała szwajcarska policja. Lista zaczyna się bardzo wyjątkowo, od Lamborghini Veneno Roadster - powstało jedynie 9 sztuk - oraz Koenigsegg One:1, którego populacja liczy tylko 7 sztuk (łącznie z modelem pokazowym).

Bez_nazwy_2.jpg

Każde z tych dwóch aut jest warte około 25-30 mln PLN (nie wspominając o reszcie), skąd więc afrykański dyktator dysponuje takimi pieniędzmi? Teodoro Obiang Nguema Mangue jest wiceprezydentem Gwinei Równikowej, prezydentem jest nie kto inny jak jego ojciec Teodoro Obiang Nguema Mbasogo już od 37 lat, w kraju wcale się nie przelewa, przynajmniej mieszkańcom. Jednak od roku 1996, gdy znaleziono złoża ropy, majątek prezydenta stale rośnie i jest lokowany w różne dobra luksusowe na całym świecie. 

IMG_0865.jpg

Sytuacja jaka miała miejsce w ciągu ostatnich kilu dni w Szwajcarii to nie pierwszy raz, gdy policja zainteresowała się flotą afrykańskich dyktatorów. Wcześniej w roku 2011 sporą część floty, zarekwirowała Francuska policja w Paryżu. Wtedy zabrano aż 11 samochodów,  wśród nich znajdowały się takie perły jak: Ferrari Enzo, 2x Bugatti Veyron, Maserati MC12, Ferrari 599GTO czy Porsche Carrera GT. Jak widać Teodoro skupia się na najrzadszych i najbardziej ekskluzywnych modelach jakie tylko można kupić. 

f50.jpgOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.51801514625549 s