Aktualności

Te dwie cyfry będą ważyć Twoje szanse - nowe oznaczenia modeli samochodów marki Audi


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-08-28 | Komentarzy:
Kilka dni temu Audi poinformowało o wprowadzeniu nowego standardu oznaczeń modeli, który ma wyraźnie zaznaczyć hierarchię w ramach każdej serii modelowej. Podobny system funkcjonuje od lat w gamie modelowej Mercedesa i BMW, a w przypadku producenta z Ingolstadt pierwszym modelem z nowymi oznaczeniami ma być nowe Audi A8.

Według informacji podanych w komunikacie prasowym, nazwy serii modelowych – od Audi A1 do Audi Q7 – pozostaną bez zmian. Jednak w ich ramach, kombinacja dwóch cyfr zastąpi stosowane dotychczas różne oznaczenia poszczególnych typów. Nowe oznaczenia wskażą konkretną moc jednostki napędowej i będą odnosić się zarówno do samochodów z silnikami spalinowymi jak i do modeli typu e-tron z napędem hybrydowym i czysto elektrycznym.

Wartością, do której odniosą się nowe oznaczenia, jest moc poszczególnych modeli podawana w kilowatach (kW), zgodnie z układem SI. W ten sposób Audi zamierza wprowadzić dodatkową klasyfikację modeli, ze względu na różne poziomy wydajności. Każdy z tych poziomów identyfikowany będzie przez kombinację dwóch cyfr. Dla przykładu: cyfra “30” pojawi się na tyle wszystkich modeli mających moc od 81 do 96 kW. Cyfra “45” przypisana będzie mocy od 169 do 185 kW. Modele najwyższej mocy – powyżej 400 kW – identyfikowane będą cyfrą “70”.

a1710221_large.jpg


Oznaczenia cyfrowe wskazujące na poziomy wydajności modeli wzrastać będą w przedziałach co pięć, i reprezentować będą ustaloną hierarchię mocy jednostek napędowych w ramach poszczególnych serii modelowych i w odniesieniu do ogólnego podziału modelowego marki Audi. Zatem według nowej nomenklatury, w przyszłości gama modelowa sięgać będzie od Audi Q2 30 TFSI o mocy 85 kW, do Audi Q7 50 TDI o mocy 200 kW. Szczególne miejsce w ofercie Audi zarezerwowano dla najbardziej rozbudowanych wersji samochodów najwyższych mocy – modeli typu S, RS oraz Audi R8. One, że względu na swą wyjątkową pozycję w portfolio czterech pierścieni, pozostaną przy swych klasycznych nazwach.

“Z racji tego, że alternatywne techniki napędu stają się dla naszej marki coraz bardziej istotne, znaczenie pojemności silnika jako wyznacznika wydajności, ma dla naszych klientów coraz mniejsze znaczenie. Pewna jasność i strukturalna logika oznaczania mocy, pozwoli nam teraz na rozróżnianie poszczególnych poziomów wydajności” – wyjaśnia dr Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi AG.

audi_announces_two_number_global_naming_system_similar_to_the_one_in_china_1.jpg

Zmiany rozpoczną się już jesienią 2017, wraz z wejściem do sprzedaży nowego Audi A8. Pierwszym z dwóch oznaczanych według nowej nomenklatury modeli, będzie ten wyposażony w silnik 3.0 TDI o mocy 210 kW. Jego nowa nazwa to Audi A8 50 TDI. Kolejną będzie wersja z jednostką napędową 3.0 TFSI 250 kW – od jesieni A8 55 TFSI. Oznaczenia pozostałych serii modelowych znajdujących się obecnie w ofercie, zmienione będą latem roku 2018, w ramach wymiany roku modelowego. 

grafik_leistungskennzeichen.jpg

Jak podchodzicie do nowych zmian? Trudno w takiej sytuacji nie mieć mieszanych uczuć, jednak warto pamiętać, że w konfiguratorze każdego modelu Audi dotychczas można było się zdecydować na brak oznaczeń modelu i typu silnika. Niewykluczone, że od przyszłego roku będzie to najpowszechniejsza opcja wśród konsumentów. 

Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.0108950138092 s