Aktualności

Tegoroczny Gumball 3000 już w sierpniu - start w Londynie, koniec w Tokio


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-03-11 | Komentarzy:

Już za pięć miesięcy ruszy 20. edycja Gumball 3000 rally. Tym razem plany są godne okrągłej rocznicy "wyścigu" najbogatszych motoryzacyjnych wariatów na świecie. "Wyścigu", bowiem wygrywa ta ekipa, która najlepiej dopasuje się do ducha imprezy, a nie ta, który najszybciej przejedzie dany odcinek. Gumballowcy szaleją na drogach w dzień oraz imprezują w nocy. 7 dni i przeszło 3000 mil.

Tak jak zapowiadaliśmy to dwa lata temu po przystanku w Pradze (klik), Gumball wreszcie rusza na podbój Azji. Tegoroczna trasa uwzględnia start eskapady 4 sierpnia w Londynie, przejazd przez francuskie Chantilly, włoski Milan, kończąc europejski etap wyścigu na Bolonii. Stamtąd ponad setka uczestników eventu zaliczy lot na drugi kraniec kontynentu, do Osaki. Trasa wyścigu w Japonii uwzględnia Kyoto, wycieczkę na górę Fuji i koniec 12 sierpnia w Tokio. Chociaż bez Polski (relacja z eventu klik), jest to bez wątpienia jedna z najlepiej zapowiadających się edycji w historii wyścigu organizowanego przez Maximilliona Coopera. 

Znalezione obrazy dla zapytania gumball 3000 tokio

W wyścigu nie zabraknie Josha Cartu, który w swoim rodzimym Budapeszcie rok temu sparaliżował centrum przy użyciu LaFerrari Aperty (klik). Tegoroczny skład jest wciąż otwarty. Czy Jon Olsson zdecyduje się na powrót? Czym tym razem zaskoczy nas Afrojack? Przekonamy się już niebawem. Wrócimy do tematu, kiedy pojawią się nowe informacje.Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.52509593963623 s