Aktualności

Terenówki z Polski, które po sprzedaży trafiły na wojnę na Ukrainie


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2015-03-24 | Komentarzy:

Losy Mitsubishi Pajero drugiej generacji z 2,5-litrowym turbodieslem są wręcz niezwykłe, zwłaszcza dla jego właściciela. Sprzedał on wysłużone, 21-letnie auto w ubiegłym roku - było wówczas w agonalnym stanie. Zamiast jednak trafić na zasłużoną emeryturę, nie wiedzieć jakim sposobem trafiło do Donbasu. Najpierw wykorzystywały je siły ukraińskie, a następnie zostało odbite i służy obecnie separatystom.

Całą zagmatwaną historię opisał na blogu Pan Mateusz, sprzedawca poczciwego Pajero. Wielkie było jego zaskoczenie, gdy pewnego razu odebrał telefon od oficera służb specjalnych z informacją o tym, że jego samochód został odnaleziony na Ukrainie. Opis samochodu oraz zaistniałej sytuacji możecie przeczytać tutaj (klik).

mitsubishi_pajero_historia_2.jpg

opel_frontera_historia_1.jpg

Jak się okazuje, to nie jedyny przypadek, gdy samochód terenowy z Polski znajduje się w sercu konfliktu zbrojnego. Jak w styczniu bieżącego roku informował internetowy dziennik infoilawa.pl, Opel Frontera z iławskiego komisu używany był przez Rosjan w celach propagandowych (klik).Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.73761391639709 s