Aktualności

Tor Żerań FSO w Warszawie zamknięty! Będzie zrównany z ziemią pod kolejne osiedle!


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-05-19 | Komentarzy:

To już koniec legendarnego Toru ŻERAŃ. Na teren byłych zakładów FSO pojawił się ciężki sprzęt, który rozpoczął demolkę pięknego kawałka polskiej motoryzacji pod kolejne osiedle mieszkaniowe. Tor Żerań istniał od 1958 roku.

Właścicielem obiektu od 7 lat jest spółka Mennica Polska Spółka Akcyjna S.K.A. Przedstawiciele spółki w oficjalnym oświadczeniu zaznaczyli, że do wczoraj teren był (według Mennicy) bezprawnie wykorzystywany przez różnego rodzaju podmioty w celach zarobkowych bez porozumienia z Mennicą. Do tego doszły wysokie koszty z tytułu użytkowania wieczystego ponoszone przez spółkę. Jak czytamy dalej w oświadczeniu, z tego też powodu, (podobno) zgodnie z prawem, (Tor Żerań) został zabezpieczony przed wstępem osób nieuprawnionych. 

Po zabezpieczeniu terenu Mennica rozpoczęła przygotowania do inwestycji deweloperskiej Dolina Wisły. To gigantyczne przedsięwzięcie mające kluczowe znaczenie dla rozwoju urbanistycznego miasta i zmiany postindustrialnego charakteru tej części Pragi-Północ - tak przedstawiciele Mennicy kończą oświadczenie. (źródło)

Oto co zostało z Toru Lublin, który umarł śmiercią deweloperską (klik)

WNR Warsaw Night Racing na swoim fb przedstawił swoją, bardzo szczegółową wersję zdarzeń, z którą polecamy się zapoznać.


Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50249195098877 s