Aktualności

Toyota FT-1 - realny następca Supry, czy może kolejna wizja bez pokrycia?


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2014-01-13 | Komentarzy:

Zwodzeni przez lata licznymi obietnicami o godnym następcy legendarnej Supry, Toyota swoim nowym prototypem daje do zrozumienia, że w najbliższej przyszłości planuje powrót do swoich prawdziwych korzeni. Bez wzmianki o ekologii, na sportowo i z awangardą. Koncept o nazwie FT-1 może być kamieniem milowym w historii marki założonej przez śp. Ki'ichirō Toyode! Czy będzie to mechanizm, który przyspieszy inicjację procesu wznowienia produkcji palety samochodów pokroju 2000-GT, MR2, Celicy, czy Supry? O tym przekonamy się już niebawem.

Wracając do FT-1. Rozpatrując samochód pod kątem stylistyki zewnętrznej - w tym względzie, nikt nie powinien czuć jakiegokolwiek niedosytu. Bryła, na pierwszy rzut oka przypominająca mieszankę TVR Sagaris'a i Vipera, mimo złożonej struktury nie jest przekombinowana i świetnie prezentuje się w tonacji, przedstawionej na załączonych fotografiach. Za kształty konceptu odpowiadają designerzy z biura projektowego Calty w Kalifornii.

1411259278983407796.jpg

W minimalistycznie urządzonej kabinie króluje spartańska surowość. Kubełkowe fotele, wyścigowa kierownica z manetkami, dosłownie kilka przycisków na konsoli centralnej i wyświetlacz HUD monitorujący funkcje życiowe samochodu. Wyposażenie pozbawione zbędnych gadżetów to wszystko czego potrzebuje kierowca, oczekujący od maszyny nie praktyczności, ale pełnej satysfakcji z jazdy. Szczegóły techniczne modelu studyjnego nie zostały ujawnione. Toyota wspomniała jedynie o idealnym rozkładzie masy, napędzie na tylną oś i jedynym słusznym silniku benzynowym, którego tak samo jak całego układu napędowego zabrakło w pokazowym egzemplarzu. Toyota FT-1 w dniu dzisiejszym została zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Detroit. Z powodu braku dokładniejszych informacji, przyszłość modelu jak na razie pozostaje pod wielkim znakiem zapytania...Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.2206959724426 s