Aktualności

Toyota GT86-R Marangoni Eco


Autor: Piotr Sieniawski | Dodano: 2013-03-08 | Komentarzy:

Marangoni Tires to nie tylko producent charakterystycznie ubarwionych opon. W najnowszym projekcie – Marangoni Eco Explorer – Włosi przekonują, że Toyota GT86 może być autem oszczędnym.


Aby Eco Explorer stanowił należyte wyróżnienie pośród innych GT86, srebrny wóz skorzystał z kilku dodatków sygnowanych przez TRC Italia. Jest wśród nich przedni zderzak ze spojlerem i powiększoną kratownicą osłony chłodnicy oraz wlotami powietrza z wpuszczonym w nie diodowym oświetleniem DRL. Poza tym, lekka maska otrzymała dwie bruzdy wentylacyjne. Między wyraziście stylizowane progi wpasowano dziewiętnastocalowe obręcze Karizzma, firmy Barracuda Wheels, otoczone czerwoną mieszanką M-Power EvoRed. Jakby tego było mało, niemieckie KW obniżyło zawieszenie o całe 35 mm. W dolnej części tylnego zderzaka pojawił się także karbonowy dyfuzor o czterech żebrach i świetle przeciwmgielnym pomiędzy. Pomniejsze funkcje pełnią również wszelakie błyszczącoczarne wstawki w tym dach.

GT86_30_730.jpg

Wyłożone czarną skórką i Alcantarą, wnętrze szczyci się kilkoma poprawkami – z kubełkowymi fotelami Sparco i specjalną końcówką dźwigni zmiany biegów na czele.

GT86_47_730_2.jpg

Udoskonalony dolot powietrza, jak również sportowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej, wpłynął na energie wytwarzane przez wolnossący, czterocylindrowy motor o pojemności dwóch litrów. Aktualna moc to 220 KM, jednak nie to jest najciekawsze. W komorze silnika pojawiły się elementy systemu zasilania amoniakiem NH3, dostarczonym przez Bigas International. Jak przystało na rasowe auto ekologiczne, podróżując z miejskimi prędkościami, GT86-R nie emituje ani grama dwutlenku węgla.

Wideo:

[Źródło: Marangoni Tires] [Fotografie: Massimiliano Serra / Click-Art.it] 


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.96334505081177 s