Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Volkswagen Beetle GSR


Autor: Piotr Sieniawski | Dodano: 2013-02-08 | Komentarzy:

Od dawien dawna oznaczenie GSR mrozi krew w żyłach fanów Mitsubishi Lancera Evolution. Tym samym skrótem posłużył się ostatnio Volkswagen, który zdecydował się na produkcję limitowanej serii Beetle.


Tłumaczona jako „Żółto-Czarna Wyścigówka”, linia oddaje hołd pierwszym Garbusom, ze szczególnym uwzględnieniem amerykańskiego modelu 1303S z 1973 roku. Tak jak on GSR mieni się żółtym lakierem, przełamanym w kluczowych miejscach głęboką czernią. Poza niezwykłą kombinacją kolorystyczną, każdy z 3500 egzemplarzy szczyci się zderzakami kolekcji R-Line oraz dziewiętnastocalowymi obręczami (+ opony w rozmiarze 235/40) o wieloramiennym wzorze Tornado. Seryjnie otrzymamy także czarne obudowy zacisków hamulcowych.

OldandnewGSR4_730.jpg

Utrzymane w szaro-czarnej tonacji, wnętrze urozmaicają kolejne dodatki z katalogu R-Line. A to spłaszczona u dołu kierownica z tabliczką informującą o kolejnym numerze, a to zestaw audio Fender Premium. Nie mówiąc już o okolicznościowych emblematach „Gelb Schwarzer Renner”, czy przeszyciach o wyrazistym odcieniu.

GSRinterior2_730_2.jpg

Czterdzieści lat temu wystarczyło pięćdziesiąt koni mechanicznych mocy i niewiele ponad sto niutonometrów momentu obrotowego – krzesanego przez chłodzonego powietrzem Boxera o pojemności 1.6 litra – aby dość sprawnie napędzić lekkie autko. Jasne, dziś dwadzieścia sekund w sprincie do setki lub prędkość maksymalna na poziomie 135 km/h może wywołać szyderczy uśmiech, jednak to nieistotne, gdy wyrażamy się o jednej z legend światowej motoryzacji.

Dziś GSR Limited Edition zasilane jest turbodoładowanym motorem TSI o pojemności dwóch litrów i mocy 210 KM. Do transferu energii na przednią oś służą sześciostopniowe przekładnie o manualnym bądź automatycznym trybie zmiany przełożeń.

Wideo:

[Źródło: Volkswagen America] [Wideo: SuperBeetlesOnly / YouTube.com] 


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

2.3908770084381 s