Aktualności

Volkswagen Touareg Royal GT 470


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-06-20 | Komentarzy:

Być może i Volkswagenowi Touaregowi brakuje finezji linii, czy odrobiny szaleństwa. Mimo to auto jest bardzo częstym obiektem zainteresowania dla domów tuningowych. Tym razem pracą nad niemiecką terenówką zajęła się firma Hofele Design. W efekcie powstał pakiet nazwany Royal GT 470.

Już po pierwszym spojrzeniu na zdjęcia terenowego Volkswagena widać, że Hofele Design jest zwolennikiem wyraźnie widocznych zmian stylistycznych. Tuner zamontował całkowicie inny grill z przodu i przeprojektowany zderzak. Linię boczną ozdabiają poszerzone nadkola oraz felgi aluminiowe, które mogą osiągnąć wielkość od 20 do 22 cali. Z tyłu styliści znaleźli miejsce na poprawiony zderzak wyposażony w poczwórny wydech i dyfuzor. Zawieszenie obniżono o 40 mm.

VW_Touareg_Hofele_Design_1.jpg


Zmiany stylistyczne zajrzały również do kabiny pasażerskiej Touarega. Na desce rozdzielczej pojawiły się biało-czarne wykończenia. W identycznej tonacji utrzymane są również pokrycia skórzane na fotelach, czy boczkach drzwi.

VW_Touareg_Hofele_Design_4.jpg


Na warsztat tunera trafił Touareg z 3-litrowym dieslem pod maską. Dzięki nowemu oprogramowaniu motor może rozwinąć 275 koni mechanicznych i 580 Nm momentu obrotowego. To wzrost o 35 KM i 80 Nm. Większa moc sprawia, że terenówka osiągnie pierwszą setkę w 6,9 sekundy. Wynik jest niemalże o sekundę lepszy, niż w standardzie. Prędkość maksymalna wynosi 229 km/h.

Foto: Hofele Design


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21553
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 101

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

4.7725329399109 s