Aktualności

VW Golf Cabriolet


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-05-07 | Komentarzy:

Volkswagen oficjalnie zaprezentował otwartą wersję Golfa. Auto jest zgrabne, zwinne i spokojnie może się stać środkiem transportu zarówno dla kobiety, jak i faceta. Co więcej powinniście wiedzieć o aucie? Bez wątpienia to, że pod jego maską może zagościć świetny, 2-litrowy benzyniacz znany chociażby z Golfa GTI.

VW_Golf_Cabrio_2.jpg


Historia VW Golfa Cabriolet trwa od 1979 roku. Za sprawą specyficznego ukształtowania pałąków bezpieczeństwa, od zawsze auta te wyglądały jak koszyk na zakupy. W przypadku szóstej generacji Golfa sytuacja się jednak zmieniła. Wzmocnienia zostały schowane w tylnej części karoserii i wysuwają się tylko w razie wypadku. Jeżeli chodzi o sam dach, to jego złożenie lub rozłożenia potrwa zaledwie 9 sekund. Proces może być rozpoczęty do prędkości 30 km/h.

VW_Golf_Cabrio_3.jpg


Pod maską otwartej wersji niemieckiego kompaktu można odnaleźć aż 6 silników. Cztery z nich to benzyniacze, a dwa to diesle. Najciekawszy z całej palety jest oczywiście motor żywcem wzięty z Golfa GTI. 2-litrowe TSI dostarcza 210 koni mechanicznych, a przekazanie napędu odbywa się za sprawą dwusprzęgłowej skrzyni DSG. Tak skonfigurowany układ z pewnością przyniesie kierowcy masę frajdy i radości.

Foto: Volkswagen


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.48370814323425 s