Giełda tuningowanych aut


Najbardziej popularne


Aktualności

W połowie roku będzie można legalnie rejestrować "angliki"


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2015-02-11 | Komentarzy:

O wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który uznał polski zakaz rejestrowania samochodów z kierowcami po prawej stronie za niezgodny z prawem, informowaliśmy już w marcu ubiegłego wieku (zobacz klik). Nowe przepisy dotyczące "anglików" mają zmienić się w maju lub czerwcu bieżącego roku.

Rząd przeciwny był zalegalizowaniu rejestracji aut przystosowanych do ruchu lewostronnego ze względów bezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim o ograniczone pole widzenia podczas wyprzedzania. Od połowy roku rząd nie będzie mógł zakazać obywatelom kupowania samochodów z kierownicami po prawej stronie, ale liczy na to, że proceder utrudnią ubezpieczyciele oferując wyższe składki OC.

Pojazdy pochodzące z Wielkiej Brytanii są tańsze aniżeli sprowadzane z innych krajów Unii Europejskiej. Przystosowanie ich do rejestracji w Polsce będzie polegało na dostosowaniu świateł przednich i tylnego reflektora przeciwmgłowego do ruchu prawostronnego, wymianie prędkościomierza na wskazujący prędkość w km/h oraz wymianie lusterek wstecznych. Zmiana przepisów spowoduje brak konieczności przekładania kierownicy z prawej na lewą stronę.

Źródło: gazetaprawna.plOceń...Ocena: 1/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.80126619338989 s