Aktualności

Warszawski fotoradar - milion zł w parę tygodni


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2012-04-16 | Komentarzy:

Nowoczesny system czterech urządzeń do pomiaru prędkości na warszawskim skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Sobieskiego zarobił milion złotych w zaledwie kilka tygodni. Fotoradary robią zdjęcia kilku pojazdom naraz, które zarówno przekraczają dozwoloną prędkość, jak i wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Niemal trzymetrowe skrzynki ustawione zostały przez straż miejską w tym miejscu pod koniec lutego. Do tej pory wystawiono około 4 tys. mandatów - w pierwszych kilkunastu dniach urządzenia rejestrowały około 500 wykroczeń w ciągu doby, natomiast po pewnym czasie średnia spadła do mniej więcej 150. Informacje przesyłane są na bieżąco do centrali, gdzie od razu wystawiane są mandaty. Kierowcy otrzymują informacje o wykroczeniu i wezwanie do zapłaty w kilka dni. Co ciekawe, kierowca może zapłacić jednocześnie nawet około 800 zł (500 zł za przekroczenie prędkości i kolejne 300 za czerwone światło).

fotoradar sik-sob 1.jpeg

Zdaniem strażników miejskich poprzez montaż sytemu udało się poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu oraz upłynnić ruch. Są zadowoleni z wyniku, dlatego planują montaż kolejnych takich systemów w innych newralgicznych miejscach Warszawy, np. na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Bitwy Warszawskiej.

[Foto: PAP/Andrzej Hrechorowicz]Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.60714292526245 s