Aktualności

Większa moc w S600


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-01-09 | Komentarzy:

Mercedes S600 jest elegancką limuzyną, która pozwoli nie tylko na podróżowanie w wygodnych warunkach, ale również pomoże zrealizować sportowe aspiracje kierowcy. Mimo iż mocy pod maską jest pod dostatkiem, amerykański Speedsriven postanowił popracować nad jednostką napędową. Co udało się zdziałać?

Pod maską Mercedesa S600 spoczywa 5,5-litrowy silnik V12. Niemiecki agregat jest w stanie dostarczyć 517 koni mechanicznych i 830 Nm momentu obrotowego. Moc jest na tyle duża, że bez większego problemu radzi sobie z masą grubo przekraczającą 2 tony. W efekcie limuzyna może przyspieszyć do pierwszej setki już w 4,6 sekundy. Co dało się zmienić w tak skonfigurowanym silniku? Amerykanie zamontowali nowoczesny intercooler, sportowe wloty powietrza i filtr powietrza markowany logo K&N. Oczywiście w pakiecie V-dwunastka otrzymała także poprawione oprogramowanie.

speedriven_takes_the_mercedes_s600_to_new_heights_medium_4.jpg


Modyfikacji może i nie było za wiele, jednak efekt jest naprawdę imponujący. Wyobraźcie sobie, że sfotografowany Mercedes klasy S ma 695 koni mechanicznych i 1.139 Nm momentu obrotowego. Absolutnie porażająca moc musi zapewniać świetne osiągi. Na razie jednak tuner nie podał konkretnych czasów przyspieszeń.

Speeddriven oczywiście nie jest firmą szaloną i zdaje sobie sprawę z faktu, że 178 kucy i 309 Nm więcej wymagają pewnych zmian. Tuner skupił się na automatycznej przekładni. Aby potężna siła nie rozsadziła trybów skrzyni, otrzymała ona całkowicie nowe sterowniki.

speedriven_takes_the_mercedes_s600_to_new_heights_medium_3.jpg


Jeżeli jesteście posiadaczami Mercedesa S600 i chcielibyście, aby jego moc wzrosła, zawsze możecie poprosić Amerykanów o pomoc. Impreza taka uszczupli wasz portfel o 8.800 dolarów plus koszty instalacji części.

Foto: Speedriven


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (4 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.55265283584595 s