Garaż
Info
Witaj w garażu Adrenaline Motorsport. Tutaj znajdziesz projekty najciekawszych aut w Polsce! Będziesz mógł przeczytać wywiady z właścicielami i zobaczysz opisy zmian jakie zostały wprowadzone.
Zobaczysz również zdjęcia oraz filmy.

Zapraszamy!

Giełda tuningowanych aut


Mercedes W201 3.2 AMG

Cena: 180000 PLN

Audi S4 B5

Cena: 24500 PLN

Nissan Skyline R32 1.5JZ 405HP

Cena: 55000 PLN
Najnowsze polskie projekty

Honda Civic Type-R Tajpa
Kilka dni temu, po poście ze zmodyfikowanym Scionem...
2000 cm3
400 KM
540 Nm
bd sek
270+ km/h
FWD
Chevrolet Camaro Z28
Dzisiaj w dziale Garaż istny "american dream" z...
5700 cm3
430 KM
500 Nm
<5 sek
b.d. km/h
RWD


Garaż

BMW M3 E92 Kompresor - 600KM


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-02-03 | Oglądano: 15491 | Komentarzy:
Dane techniczne: (seria)
3999 cm3
420 KM
400 Nm
4,8 sek
250 km/h
tył
Dane techniczne: (po modyfikacji)
3999 cm3
~600 KM
? Nm
? sek
? km/h
tył

W lipcu 2013 roku z taśmy produkcyjnej w niemieckiej fabryce w Regensburgu zjechał ostatni egzemplarz BMW M3 E92 Coupe. Od momentu premiery w 2007 roku samochód został wyprodukowany w liczbie około 40 tysięcy sztuk. Opisywane auto z założenia miało hołdować zakończonemu rozdziałowi historii, w którym BMW montowało w M-trójkach widlaste, ośmiocylindrowe jednostki. Z ciekawej koncepcji powstał niezwykle interesujący projekt, którego wykonaniem zajęło się MM-Performance.


Właściciel zlecający modyfikacje swojego BMW jasno określił ich cel. Zależało mu na tym, aby zbudować dzieło sztuki w podziękowaniu za ostatnią w rodzinie M3 z V8. Zdecydował więc, że przeróbki wykonane zostaną z użyciem elementów z najwyższej półki. Samochód miał urzekać wyglądem, ale nie być ordynarny. Miał łączyć klasę ze sportowym charakterem, a do tego wzbudzać podziw i respekt. Tak opisanym preferencjom musiała stawić czoła ekipa MM-Performance. Panowie świetnie wykonali swoją pracę, czego najlepszym dowodem jest bliższe przyjrzenie się efektowi końcowemu.


Seryjna jednostka napędową o pojemności 4 litrów zyskała kompletny zestaw kompresora ESS w wersji VT2-625, z dodatkowym chłodzeniem. Fabryczny układ wydechowy zastąpiony został sportową odmianą firmy Capristo. Dzięki systemowi przepustnic kierowca ma możliwość wyboru trybu pracy wydechu. Do wyboru jest opcja cicha oraz głośna, która w pełni eskaluje dźwięk silnika V8. Przeprowadzone modyfikacje podnoszą moc do około 600 koni mechanicznych. Do tej pory auto nie było jednak hamowane, co wynika z dość długiej procedury docierania kompresora. Układ hamulcowy został wzmocniony o sportowe klocki hamulcowe EBC, przewody hamulcowe w stalowym oplocie oraz sportowy płyn hamulcowy MOTUL.


BMW pokryte jest wyjątkowym lakierem "Frozen Grey". Chcąc poprawić wygląd i aerodynamikę, a przy okazji obniżyć masę samochodu, zdecydowano się na zestaw Vorsteiner wykonany z włókna węglowego. Seryjny przedni zderzak ustąpił miejsca lekkiemu odpowiednikowi, który oprócz agresywniejszej stylistyki generuje większy dopływ zimnego powietrza do filtra dolotowego K&N oraz poprawia docisk przedniej osi do podłoża przy wyższych prędkościach. Dyfuzor podkreśla agresywny wygląd tylnej części pojazdu i idealnie komponuje się z sportowym układem wydechowym, natomiast wentylowana pokrywa silnika zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza w komorze silnika. Atrapa chłodnicy w kształcie nerek oraz obudowy bocznych kierunkowskazów wymienione zostały na wykończone w czarnym połysku zamienniki od iND. Za poszerzanie przedniej oraz tylnej osi odpowiadają dystanse oraz śruby od Macht Schnell.


We wnętrzu pojazdu zainstalowany został rozbudowany system cyfrowego wyświetlacza firmy Awron, który monitoruje na bieżącą pracę silnika, czy kompresora, a także dostarcza kierowcy innych informacji, które przydadzą się podczas wizyty na torze. Ponadto seryjne manetki zmienione zostały na wykonane z tytanu i pozwalające na zmianę biegu nawet przy mocnym skręcie kierownicy.

Zachęcamy do przesyłania nam (kontakt@adrenalinemotorsport.pl lub za pośrednictwem Facebooka) specyfikacji, zdjęć i filmów ze swoimi modyfikowanymi maszynami. Co ciekawsze będziemy opisywać na łamach portalu.Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4.5/5 (26 głosów)


Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21433
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 199

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.19112586975098 s